Dienas ziņas

Emocijas bobslejista O.Melbārža dzimtajā pusē

Dienas ziņas

Balva par mūža ieguldījumu Latgales kultūrā - T.Brokai

Latvijas ukraiņi sastraukti par notikumiem dzimtenē

Arī Ventspils ukraiņi satraukti par notiekošo etniskajā dzimtenē

Kamēr pirmdien Rīgā, Ministru kabinetā, sprieda, kā atbalstīt Ukrainu pēc februāra nemieriem, tikmēr Latvijas novados dzīvojošie ukraiņi politiskos notikumus apspriež savās kultūras biedrībās.

Viena no lielākajām ukraiņu kopienām dzīvo Ventspilī, un ukraiņu izcelsmes ventspilnieki atzīst, ka šajās dienās nepārtraukti sazinās ar saviem radiem un draugiem dzimtenē.

Latvijā dzīvo tūkstošiem ukraiņu un, ja Rīgā dzīvojošie savu attieksmi var paust, novietojot ziedus un sveces pie vēstniecības durvīm, tad novados dzīvojošie vairāk seko ziņām Ukrainas plašsaziņas līdzekļos un tiekas savas kultūras biedrībās, ja tādas ir tuvumā.

Ventspilī darbojas biedrība „Kobzarj”. Tās pārstāvis Jurijs Oļeiņiks atzīst, ka „revolūcijas nenotiek vietās, kur cilvēkiem klājas labi”. Toties Oļegs Zamora atzīst, ka „tas, kas notiek, nav civilizēti”.

Ventspilī dzīvo ap diviem tūkstošiem ukraiņu. Tas saistīts ar lielo ostas uzņēmumu un termināļu būvniecību - laiku, kad padomju ekonomikai bija nepieciešami ostas speciālisti. Ventspilī dzīvojošie joprojām uzmanīgi seko notikumiem dzimtenē un sazinās ar saviem draugiem un radiem, tāpēc izdarījuši paši savus secinājumus. Vasilijs Paškurlats atzīst, ka pats plānojis braukt uz dzimteni. Savukārt Oļeiņiks sazinās ar radiem.

Latvijā dzīvojošo ukraiņu viena no iespējam, kā atbalstīt situāciju dzimtenē, būs jaunā prezidenta vēlēšanas, bet pagaidām palīdzēt var, ieskaitot  naudas līdzekļus Latvijas Sarkanā Krusta ziedojumu kontā Ukrainas nemieros cietušajiem.

Vēstīts, ka pēc vairāk nekā triju mēnešu ilgiem protestiem sestdien Augstākā Rada no amata atcēla Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču. Viņš pavēstīja, ka neatzīst notikušo, tomēr vienlaikus metās bēgt, sākotnēji cenšoties valsti pamest no Harkivas vai Doņeckas, ko viņam neizdevās paveikt. Ukrainas mediji vēsta, ka šobrīd Janukovičs esot Krimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti