Arī ārzemēs dzīvojošie aizbildņi varēs saņemt pabalstu aizbilstamā uzturēšanai

Pabalstu aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai persona varēs saņemt arī pēc pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs kopā ar aizbilstamo. To paredz grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā, kas ceturtdien, 28. februārī, otrajā lasījumā kā steidzami pieņemti Saeimā.

Likuma grozījumus sagatavojusi Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, lai uzlabotu ārpusģimenes aprūpē esošu bērnu aprūpi un veicinātu iespēju augt ģimeniskā vidē. Grozījumi izstrādāti saistībā ar 2018. gada 16. oktobrī Satversmes tiesā ierosināto lietu par Valsts sociālo pabalstu likuma normu attiecībā uz aizbildņa atlīdzību atbilstību valsts pamatlikumam, informē Saeimas Preses dienestā.

Atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu Latvijā saņem ap 3200 cilvēku. Saskaņā ar līdzšinējo kārtību ik gadu aptuveni pieciem aizbildņiem pabalsta izmaksa pārtraukta, ja aizbildnis ar aizbilstamo pārceļas uz pastāvīgu dzīvi ārvalstīs.

Aizbildņa atlīdzības apmērs ir 54,07 eiro neatkarīgi no bērnu skaita aizbildnībā.

Grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt