Panorāma

Izskan apsūdzība "Latvenergo" lietā

Panorāma

Rumānijā turpinās protesti pret korupciju

Sodīs arī par emocionālo vardarbību

Ārā pie spēļu zāles savu dēlu pametušo tēvu rosina sodīt par emocionālo vardarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Astoņus gadus vecā zēna tēvu, kurš bērnu vienu bija atstājis pie spēļu zāles “Fenikss” Purvciemā un pats kritis azartā, aizmirstot par dēlu, policija rosina administratīvi sodīt gan par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, gan emocionālu vardarbību pret bērnu.

Par iespējamo sodu lēmumu pieņems Rīgas domes Administratīvā komisija. Tāpat ģimene nonākusi Sociālā dienesta redzeslokā.  Un esošā kārtība paredz gan pārrunas ar psihologu, gan iespēju ārstēties no atkarības, ja vien cilvēks pats problēmu atzīst un ir gatavs sadarboties.  

Par mazu, nosalušu puiku 10.janvāra vakarā pie spēļu zāles durvīm ziņoja garāmgājēja. Atbraukusī policija kopā ar zēnu atrada arī tēti. Viņš skaidroja, ka bija iegājis uz piecām minūtēm un aizrāvies.

Lietas ietvaros policija pārbaudīja arī spēļu zāles darbinieku un apsargu rīcību, vai viņi redzēja vai neredzēja zēnu, taču pēc paskaidrojumu pieņemšanas nekādu pretenziju pret darbiniekiem vairs neesot.

Teikas policijas iecirknī skaidroja, ka par notikušo zēna tēvs tiks sodīts administratīvi. Gan par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu, par ko var izteikt brīdinājumu, bet iespējams arī naudas sods līdz 140 eiro, gan par emocionālu vardarbību pret bērnu, par ko draud brīdinājums vai naudas sods līdz 70 eiro.

Abus iespējamos sodus noteiks domes Administratīvā komisija.

Zēna ģimene nonākusi arī sociālā dienesta redzeslokā, taču, lai nevarētu zēnu identificēt, dienests detaļas atklāt atsakās. Tomēr dienestā atzīst, ka notikušais ir nopietns signāls, ka kaut kas nav kārtībā.

Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis sacīja, ka “tas ir signāls, tas ir notikums, tas ir briesmīgi, tas ir nepareizi”.

“Tur nepietiek ar vienu tikšanos. Tas ir 3-6 mēnešu rūpīgs un regulārs darbs,” sacīja dienesta vadītājs.

Viņš uzsvēra, ka dienests nav represīva, bet uz sadarbību un palīdzību vērsta iestāde. Protams, galvenais jautājums ir, cik droši ģimenē jūtas bērns. Tādēļ šādos gadījumos tiek aptaujātas arī skolas un bērnudārzi. Runā ar vecākiem, runā ar visu ģimeni, arī brāļiem, māsām un vecvecākiem.

Taču pats galvenais tomēr ir tas, vai pats cilvēks, šajā gadījumā, tētis, atzīst problēmu un ir gatavs sadarboties, jo ir pieejams plašs atbalsta programmu klāsts, tās ir bezmaksas, arī psihologa konsultācijas un atbalsta grupas gan atkarīgajiem, gan atkarīgo tuviniekiem.

“Spēļu atkarība nav tik fundamentāla kā alkohola atkarība, bet tajās programmās var saņemt arī palīdzību,” norādīja Alksnis.

Pats sliktākais rezultāts, protams, ir vēstule Bāriņtiesai, lūdzot uz laiku pārtraukt vecāku varu. Taču tas ir galējais solis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti