Ar IZM līdz šim saskaņota 11 izglītības iestāžu likvidācija no nākamā mācību gada

Līdz otrdienai ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) bija saskaņota 11 izglītības iestāžu likvidācija 2020.gadā, aģentūrai LETA uzzināja ministrijā.

Februārī IZM informēja, ka IZM saskaņojusi sešu skolu likvidāciju, trīs skolu reorganizāciju, mainot to pakāpi, un četru izglītības iestāžu pievienošanu citai.

Šobrīd zināms, ka likvidācija saskaņota par 11 skolām, reorganizācija, mainot skolas pakāpi, saskaņota par 10 skolām, astoņas izglītības iestādes tiks reorganizētas, pievienojot tās citām, divas skolas tiks reorganizētas apvienojot, bet vēl divas skolas tiks pievienotas citām izglītības iestādēm.

No 30.jūnija tiks likvidēta Asūnes sākumskola Dagdas novadā, savukārt ar 31.jūliju likvidēs Izvaltas pamatskolu Krāslavas novadā un Annenieku pamatskolu Dobeles novadā. 1.augustā likvidētas tiks Ezersalas speciālā pamatskola Ciblas novadā un Rudes sākumskola Nīcas novadā.

Ar 31.augustu likvidētas tiks Aizkraukles Vakara (maiņu) vidusskola, Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskola, Ēveles pamatskola Burtnieku novadā, Sīļukalna pamatskola Riebiņu novadā, Sunākstes pamatskola Jaunjelgavas novadā un Ozolmuižas pamatskola Alojas novadā.

No 1.jūlija Gulbenes Vakara (maiņu) vidusskolu pievienos Gulbenes 2.vidusskolai, Daugavpils 1.speciālo pamatskolu pievienos Daugavpils Stropu pamatskolai, bet Kārķu sākumskolu pievienos Ērģemes pamatskolai.

Līdz 21.augustam Ventspils novada Ances pirmsskolas izglītības iestādi "Vālodzīte" pievienos Ances pamatskolai, 27.augustā Krāslavas pamatskolu pievienos Krāslavas Valsts ģimnāzijai, savukārt 31.augustā Suntažu internātpamatskola-rehabilitācijas centrs tiks pievienota Suntažu vidusskolai.

No tās pašas dienas Viļakas pamatskola tiks pievienota Viļakas Valsts ģimnāzijai, bet Jēkabpils pamatskola tiks pievienota Jēkabpils 2.vidusskolai. Talsu sākumskola no 1.septembra tiks pievienota Talsu Valsts ģimnāzijai, bet Vandzenes pirmsskolas izglītības iestāde "Zīlīte" tiks pievienota Vandzenes sākumskolai.

1.augustā Gulbenes 2.vidusskola un Gulbenes novada Valsts ģimnāzija tiks reorganizētas apvienojot un tiks izveidota Gulbenes novada vidusskola, bet 3.augustā Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi "Pasaciņa" un Valkas pilsētas speciālo pirmsskolas izglītības iestādi "Pumpuriņš" apvienos, izveidojot Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi.

Reorganizācija, mainot izglītības pakāpi, no 31.jūlija skars Misas vidusskolu, kura kļūs par Misas pamatskolu, 1.augustā Balvu pamatskola tiks reorganizēta par Balvu sākumskolu, savukārt no 31.augusta reorganizācija skars Strenču novada vidusskolu, kura tiks reorganizēta par Strenču pamatskolu, bet Pāvilostas vidusskola kļūs par Pāvilostas pamatskolu.

Tāpat no 31.augusta Augstkalnes vidusskola Tērvetes novadā kļūs par Augstkalnes pamatskolu un Zemītes pamatskola Kandavas novadā tiks reorganizēta, mainot pakāpi par Zemītes sākumskolu.

No 1.septembra reorganizāciju piedzīvos Vandzenes pamatskola, kura kļūs par Vandzenes sākumskolu, Vilgāles pamatskola kļūs par Vilgāles sākumskolu, bet Virgas pamatskola tiks reorganizēta par Virgas pirmsskolas izglītības iestādi "Gaismiņa".

Savukārt par Cēres un Zemītes pamatskolu reorganizāciju IZM skaidroja, ka Kandavas novada dome sākotnēji bija lēmusi abas pamatskolas pievienot Kandavā esošajām vidusskolām, taču turpināt mācību procesa īstenošanu 1.-9.klasei (un arī pirmsskolai) Zemītes un Cēres pamatskolās. Tādējādi tika secināts, ka šāda veida reorganizācija galvenokārt vērsta uz izglītības iestāžu administrācijas apvienošanu.

Ņemot vērā bērnu skaitu abu pamatskolu 7.-9.klasēs, ministrija vērsa pašvaldības uzmanību, ka būtu izvērtējama iespēja 7.-9.klašu izglītošanu nodrošināt Kandavā esošajās vidusskolās, lai nodrošinātu izglītības programmu pēctecību. Kandavas novada dome tam nepiekrita un lēma atcelt lēmumu par Cēres pamatskolas reorganizāciju, savukārt par Zemītes pamatskolu lēmumu mainīja, nolemjot to reorganizēt par sākumskolu.

Vienlaikus ministrijā informēja, ka šobrīd vēl saskaņošanā ir divu pašvaldību lēmumi - Rīgā par Rīgas Lastādijas pamatskolu un Limbažos par Limbažu sākumskolas un Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas pievienošanu Limbažu novada ģimnāzijai.

Jau ziņots, ka pērn reorganizētas, mainot īstenoto izglītības pakāpi, 12 izglītības iestādes, apvienošana vai pievienošana citai izglītības iestādei skāra 28 izglītības iestādes, bet likvidētas 14 skolas.

Ministrijā iepriekš skaidroja, ka lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju un lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot.

Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija, izskatot jautājumu par saskaņojumu, izvērtē saņemto informāciju un nepieciešamības gadījumā pieprasa pašvaldībai arī papildu skaidrojumu.

Tiek izvērtēta pašvaldības sniegtais skaidrojums par izglītības iestādes darba kvalitāti, proti, skolēnu mācību rezultāti, izglītības programmu piedāvājums, pedagogu un izglītības iestādes vadītāja darba kvalitāte un citi faktori, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājuma un izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā, kā arī iesaistīto pušu informētību un viedokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt