Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uz mēnesi Tērbatas ielu slēgs autotransportam

Modernizē Skrīveru vidusskolas bibliotēku

Ar absolventu atbalstu modernizē Skrīveru vidusskolas bibliotēku

Ar absolventu atbalstu Skrīveru vidusskolā uzsākta pirms četrdesmit sešiem gadiem izveidotās bibliotēkas modernizācija. Lai bibliotēka būtu moderna un kalpotu ilgāk, līdztekus pašvaldības piešķirtajam finansējumam, par ko veiks kosmētisko remontu, nepieciešami vēl 15 tūkstoši eiro, ko aicina ziedot šīs skolas beidzējus un atbalstītājus.

Gatavojoties mācību iestādes 155. jubilejai, Skrīveru vidusskolā šovasar notiek apjomīgi kosmētiskie remontdarbi, pārmaiņas  piedzīvo arī skolas bibliotēka, kuras remontam pašvaldība piešķīrusi 10 000 eiro.

"Sākumā, kad mēs skolā tā pieticīgi skatījāmies, kas ir nepieciešams, mēs redzējām, ka ir nepieciešama grīdas nomaiņa, kosmētiskais remonts un vismaz standarta mēbeļu iegāde, lai nomainītu nolietotās mēbeles," stāstīja Skrīveru vidusskolas direktors Aldis Rakstiņš.

Bibliotēka skolā gan vairs nepilda tikai grāmatu saņemšanas un nodošanas funkciju. Tāpēc direktoram radusies doma uzrunāt interjera arhitekti Baibu Rūķi, kas pirms 13 gadiem šo skolu beigusi. Līdzi Baiba paņēmusi arī savu kolēģi Ligitu Breģi, un abas kopā izveidojušas, kā smej direktors, fragmentu no Nacionālās bibliotēkas.

"Kad mēs šeit ieradāmies, mēs sapratām, ka mēs gribētu uztaisīt kaut ko vairāk par vienkāršu remontu, kā sākotnēji bija paredzēts. Mēs gribējām tādu radošu telpu, kas būtu ilgtspējīga," atklāja interjera arhitekte, Skrīveru vidusskolas absolvente Baiba Rūķe.

Vides dizainere Ligita Breģe uzsvēra, ka ar kolēģi sekojušas līdz pasaules tendencēm. "Tā tendence ir tāda, ka telpas ir multifunkcionālas. Mēs to gribējām ielikt arī  šeit. Izmantot tos ilgtspējīgos materiālus, kas ir saplākšņa mēbeles, kas nav parastās skaidu plātnes, kurām ātri vien izlūst stiprinājumi," norādīja Breģe.

Šāda sapņa īstenošana gan izmaksā par 15 000 eiro vairāk nekā remontiem piešķīrusi pašvaldība, tāpēc nolemts aicināt absolventus un citus skolas atbalstītājus ziedot bibliotēkas atjaunošanai.

Ziedojumu akcijā iesaistījusies arī leļļu meistare no Aizkraukles. Kultūras namā atklāta viņas izstāde, uz kuru ieeja ir par ziedojumiem.

"Lai mēs varētu veicināt aktīvāku naudiņas savākšanu, es izsludināju arī konkursu. Tie, kuri  ziedojuši vismaz divdesmit eiro, varēs laimēt vienu manis darināto lelli," pastāstīja leļļu meistare Dina Kopāne.

Lielākās esot izmaksas mēbeļu izgatavošanai, bet tas arī esot pats galvenais, lai telpu iekārtotu. No nepieciešamajiem 15 000 eiro pašreiz savākti vairāk nekā 4000 eiro. Direktors  pateicas visiem atbalstītājiem un cer, ka plānu izdosies īstenot pilnībā. Kāda būs jaunā bibliotēka,  absolventi varēšot redzēt nākamajā vasarā, kad plānots  skolas salidojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti