Ar 21 speciālo avioreisu Latvijā būs atgriezušies gandrīz 2300 cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Šovakar Rīgā no Frankfurtes ieradīsies pēdējais repatriācijas reiss ar 140 pasažieriem. Līdz ar to pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) pieprasījuma un ar satiksmes ministra atļauju "airBaltic" 21 avioreisā būs atgādāti gandrīz 2300 Latvijas valsts piederīgie, informēja ĀM.

Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris
00:00 / 00:59
Lejuplādēt
Iepriekš vēl daudz cilvēku atgādāti arī ar prāmja reisiem uz Liepāju un Rīgu, kā arī caur Igauniju, Lietuvu un Baltkrieviju.

"airBaltic" informēja, ka kopumā no 20. līdz 30. martam speciālajos lidojumos pārvadāja vairāk nekā 2700 pasažieru - 509 pasažieri tika nogādāti no Rīgas uz citām pilsētām. Vislielākais pieprasījums bija maršrutos no Londonas, Frankfurtes un Amsterdamas. "airBaltic" turpina piedāvāt klientiem čarterlidojumus un kravu lidojumus, kurus iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā.

Pašlaik ārzemēs palikušo valstspiederīgo skaitu ministrija vēl apkopo, taču šie cilvēki aicināti sazināties ar ĀM, jo tiks gādāts arī par individuālām iespējām atgriezties tiem, kuri atrodas ārpus Eiropas. 

"Šajā laikā mēs, protams, turpinām strādāt ar individuālajiem gadījumiem, tādēļ svarīgi informēt Ārlietu ministriju e-pastā vai telefoniski, arī tad, ja esat mainījuši atrašanās vietu. Šobrīd ir vēl atvērti vairāki tranzīta ceļi, mēs aicinām visus būt ļoti uzmanīgus un īpaši plānot sabiedrībai drošu atgriešanās ceļu, kas nozīmē, ka, nonākot Latvijā, nedrīkstat izmantot sabiedrisko transportu un jums jānoorganizē nokļūšana mājās privāti.

Vēl sadarbībā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm meklējam kopīgu reisu iespējas no tālākiem galamērķiem, lai nogādātu atpakaļ uz Eiropu," teica ĀM pārstāvis Jānis Beķeris.

ĀM aicina ārvalstīs esošos zvanīt uz diennakts konsulārās palīdzības tālruni, kas ir +371 26 337711, vai arī sūtīt uz e-pastu "[email protected]" gan tos, kuri izlēmuši palikt ārvalstīs, gan tos, kuri spējuši individuāli atgriezties Latvijā.

Beķeris pastāstīja, ka ĀM seko personīgo datu aizsardzībai, tādējādi lūdz cilvēkiem pašiem darīt zināmu savu statusu. Datu aizsardzība šajā gadījumā nozīmē, ka ministrija nevar izsekot individuālu cilvēku kustībai.

Beķeris arī norādīja, ka cilvēki, kuriem pastāvīgā dzīves vai darba vieta ir ārzemēs, var sekot līdzi ministrijas sniegtajai informācijai. Ja tiks atļauts vēl kāds reiss no Rīgas, tad cilvēki tiks aicināti pieteikties. Jau iepriekš no Rīgas bijuši reisi uz ārzemēm, bet tie bijuši pustukši par spīti tam, ka ir cilvēki, kuri sūdzas par nespēju nokļūt darbā ārzemēs.

KONTEKSTS:

Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācija organizēta līdz pirmdienai, 30. martam. Repatriācijas reisi nepieciešami, jo saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu. 

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Līdz pirmdienai, 30. martam, Latvijā konstatēti 376 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti