Aptuveni 50 «Stockmann» darbinieki saslimuši ar vēdera infekciju

Ikgadējās "Trakās dienas" lielveikalā "Stockmann" negaidīti izvērsušās kolektīvā saslimšanā. Aptuveni 50 universālveikala darbiniekiem parādījušies līdzīgi saslimšanas simptomi - vemšana un caureja. Uzņēmuma darbinieku ēdināšanu tostarp nodrošina uzņēmums "Baltic Restaurant Latvia", kura vārds pavisam nesen plaši izskanēja saistībā ar Siguldas bērnudārzu audzēkņu saslimšanu. Tāpat "Stockmann" darbinieki izmanto "Stockmann" kulināriju, un arī no mājām paņemtās maltītes.

Līdz piektdienai ziņas par universālveikala „Stockmann” darbinieku masveida sasirgšanu netika izpaustas, un plašāk gan atbildīgās iestādes, gan pats lielveikals sāka par to runāt tikai pēc Latvijas Radio aicinājumiem komentēt tā rīcībā esošo informāciju.  Notikumi risinājās jau pagājušās brīvdienās, kad lielveikalā notika ikgadējā akcija “Trakās dienas”.

Aptuveni 50 «Stockmann» darbinieki saslimuši ar vēdera infekcijuLinda Zalāne

Notikušā apstākļus skaidro Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), un arī "Stockmann" gaida atzinumus no ģimenes ārstiem, pie kuriem obligāti bija jāiet visiem darbiniekiem, kuri bija sasirguši. Tāpat nevar vēl apgalvot, kas ir bijis slimības ierosinātājs. PVD ģenerāldirektors Māris Balodis Latvijas Radio norādīja, ka svētdien minētais uzņēmums sazinājies ar PVD un lūdzis veikt pārbaudes, jo tam radušās aizdomas par saslimšanas gadījumiem.

Aptuveni 50 «Stockmann» darbinieki saslimuši ar vēdera infekcijuLinda Zalāne

PVD tagad gaida paraugu pārbaužu rezultātus un pagaidām vēl nevar izteikt pieļāvumus, ar ko darbinieki inficējušies. "Stockmann" direktore Dace Goldmane Latvijas Radio tikmēr pastāstīja, ka "Trakajās dienās" strādāja 800 cilvēku, no kuriem aptuveni 50 ir līdzīgi saslimšanas simptomi. "Ēdiena paraugi ir nosūtīti. Turpīnām gaidīt analīzes. Visi darbinieki aicināti griezties pie ārsta. Šobrīd situācija ir tāda, ka jaunu saslimšanas gadījumu nav kopš aizvakardienas," teica Goldmane.

"Stockmann" direktore par saslimšanāmLinda Zalāne

"Stockmann" direktore arī atzina, ka ne visi saslimušie cilvēki ēda uzņēmuma pasniegtās maltītes.

Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Rita Korotinska Latvijas Radio skaidroja, ka pirmdien tika sākta izmeklēšana un līdz šim centra rīcībā esošā informācija ļauj minēt, ka saslimušie inficējušies ar norovīrusu. Izmeklēšanas laikā tika pārbaudīti gan darbinieki, gan ņemti vides nomazgājumi.

"Baltic Restaurants Latvija” valdes priekšsēdētājs Aigars Kaugars Latvijas Radio apliecināja, ka uzņēmums jau brīvdienās sazinājies ar PVD, kā arī Slimību profilakses un kontroles centru, kas veica pārbaudes gan ēdinātāja, gan "Stockmann" telpās. "Tika pārbaudīti gan produkti, gan darba virsmas, gan darbinieki. Visi līdz šim saņemtie testu rezultāti ir negatīvi. Saslimušo nav arī mūsu darbinieku vidū. Nav atrastas ne "E coli", ne salmonelozes baktērijas. "Stockmann" darbība atgriezusies parastā režīmā," pauda Kaugars.

"Baltic Restaurants Latvija” valdes priekšsēdētājs Aigars KaugarsLinda Zalāne

Viena no “Stockmann” darbiniekiem Latvijas Radio pastāstīja, ka vissliktākā situācija bija naktī no sestdienas uz svētdienu, kas  darbinieki izgāja no ierindas viens pēc otra”, bet darbiniekus, kuriem bija saslimšanas pazīmes, nelaida mājās uzreiz, lika pagaidīt.

“Stockmann” darbinieks par situāciju veikalāLinda Zalāne

Vadība vērsa uzmanību, lai darbinieki nesēj paniku, bet ņemot vērā, cik daudz cilvēku saslima, darbinieks uzskata, ka bija jāreaģē ātrāk. Tagad gan ir norādīts visiem darbiniekiem, arī tiem, kuriem saslimšana bija vieglā formā, neierasties darbā, kamēr nebūs ārsta zīme par atveseļošanos, un šobrīd saslimušo darbinieku veikalā nav.  

KONTEKSTS:

Septembra pirmajā pusē Bērnu slimnīcu nonāca vairāki pirmsskolas vecuma bērni ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis bija smags. Līdz šīs nedēļas sākumam šiga toksīnu producējošā baktērija "E.Coli" apstiprināta pieciem bērniem un vienam pieaugušajam, kas bija saistīti ar trim Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēm – "Ieviņa", "Saulīte", "Pīlādzītis". Minētās personas saslimušas septembra pirmajā nedēļā un kopš tā laika jauni saslimšanas gadījumi.

Izmeklējot zarnu nūjiņas izraisītās infekcijas uzliesmojumu Siguldas pusē, vēlāk atklāta bērnu saslimšana ar salmonelozi – tā līdz šim apstiprināta deviņiem bērniem no divām Sigulas pirmsskolas bērnu  iestādēm: "Ieviņa" un "Tornīši". Šie bērni saslimuši septembra otrajā nedēļā. Viņi apmeklējuši dažādas pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas. Noskaidrots, ka ēdienus abām pirmsskolas izglītības iestādēm gatavoja vienā pārtikas blokā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā pieejamā informācija.

PVD un SPKC sāka meklēt infekcijas izplatības cēloni. Laboratoriskajās pārbaudēs PVD gan nekonstatēja "E.coli" baktēriju.  Izmeklēšanu sākusi arī Valsts policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt