Aptauja: Joprojām daudzi iedzīvotāji gatavi pamest Latviju

Lai gan emigrācijas vilnis ir samazinājies, jau vairākus gadus aptauju dati rāda, ka ir nemainīgs to cilvēku skaits, kas būtu gatavi pamest Latviju, pirmdien, 11. februārī, demogrāfijas un migrācijas tēmai veltītā konferencē pauda sociologs Arnis Kaktiņš.

Jau piekto gadu pēc kārtas šādu cilvēku skaits Latvijā svārstās ap 12%. Tas nozīmē, ka vismaz attieksmes līmenī Latvijas iedzīvotāju plāni emigrēt būtiski nav mainījušies jau vairākus gadus. Labā ziņā gan ir tā, ka šobrīd šādu cilvēku skaits ir uz pusi mazāks nekā krīzes laikā pirms 10 gadiem.

Arnis Kaktiņš: Emigrācija turpināsies Rūdolfs Krieviņš

  “Iedzīvotāju īpatsvars, kas tā nosacīti sēž uz čemodāniem un saka – “dodiet man iespēju un es braucu no šejienes prom”, - ir ļoti liels. Mēs varētu teorētiski sagaidīt, ka tas samazinās, jo oficiālā statistika rāda, ka dzīves līmenis jau augot un arī vidējā alga pieaugot. Tad emigrācijas pētnieki skaita un izsaka pieņēmumus, ka varbūt tie oficiālie emigrācijas apjomi ir nedaudz samazinājušies, bet vienalga, mēs redzam, ka tas potenciāls, kuriem te nepatīk un kuri grib braukt projām, ir ļoti, ļoti liels,” atzina Kaktiņš.

  “Un vismaz, cik tālu ir runa par aptaujām, tad pēdējos gadus tas [skaits] nemainās, nesamazinās, ko teorētiski mēs varētu sagaidīt. Ko tas nozīmē? Vismaz no mana skatupunktā, kā es to interpretēju – tas nozīmē, ka emigrācija turpināsies, cilvēki, visticamāk, turpmākos gadus turpinās no šejienes lielākā skaitā braukt projām, nekā atgriezties Latvijā,” atzina Kaktiņš.

  2 komentāri
  Anonīms lietotājs 17829
  Cilveki , kuri ciena sevi un savus bernus LV pametis . Zagliga , stridiga valdiba , gandriz pusi algas pievac valdiba u. t. t.
  Anonīms lietotājs 18959
  Globalizācija dara savu. Parādiet, kur dzīvo cilvēki, kas neviens nav gatavs gūt jaunu pieredzi, iespaidus un zināšanu pārceļoties uz citu vietu?! Latvijai ir vairāk jāstrādā, lai šādus cilvēkus, jeb kvalitatīvo darbaspēku, uzņemtu no citām valstīm.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti