Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Rēzeknē apgūst novadu mācību

Dienas ziņas

Slimnīcās joprojām nonāk «spaisa» lietotāji

''RCH Management'' apstrīd būvvaldes lēmumu

Apstrīd būvvaldes lēmumu par lielveikala slēgšanu Tukumā

Tukuma lielākā tirdzniecības centra apmeklētājiem nekādas briesmas neesot draudējušas, un būvvaldei neesot bijis juridisku tiesību centru slēgt, tāpēc ēkas īpašnieki novada būvvaldes 4. februāra lēmumu par centra slēgšanu apstrīdējuši. Lēmums tika pieņemts tāpēc, ka eksperta atzinumā bija norādīts uz avārijas stāvoklī esošiem  paneļiem veikala jumta zonā.

Vairums tukumnieku jau sen aizmirsuši, ka pirms diviem mēnešiem lielākais tirdzniecības centrs pilsētā ar  būvvaldes lēmumu tika slēgts, jo eksperta slēdzienā bija norādīts, ka  sendvičtipa paneļiem jumta zonā steidzami nepieciešami papildus stiprinājumi. Lai gan remontdarbi tika uzsākti tikai pēc centra slēgšanas,  ēkas īpašnieki  uzskata, ka būvvalde rīkojusies pretlikumīgi un  lēmumu apstrīdējusi.

„Viņu mērķis ir, protams, vērsties pret mums, lai piedzītu zaudējumus, kas ir radušies gan viņiem, gan nomniekiem. Es nezinu, vai viņi tā darīs, bet tā var domāt no šī viņu iesnieguma, ka viņi to gribētu darīt,” secina Tukuma novada domes Arhitektūras nodaļas vadītāja Zane Koroļa.

Raimonds Kairovs, SIA ''RCH Management'' pārstāvis, pa telefonu saka tā: „Jautājums ir, vai būvvaldei bija tiesības šādi rīkoties vai nē? Februārī centrs bija drošs, bet  to, ka bija jāveic pastiprināšana. mēs nenoliedzam.Un tā arī tika veikta.”

Šodien šis jautājums tika skatīts novada domes teritoriālās komitejas sēdē.  Novada būvvalde ir pārliecināta, ka rīkojusies atbilstoši samērīguma principiem nodrošinot drošību, ko paredz administratīvā kodeksa 13. pants, kā arī likums par pašvaldībām.

„Būvvalde, lai nodrošinātu iedzīvotāju drošību, uzskatīja par pienākumu uzdot slēgt veikalu nekavējoties, lai tiktu novērsti draudi par jumta sagrūšanu,” skaidro Koroļa.

Pretējās domās gan ir uzņēmēju nolīgtais advokāts Sandis Bērtaitis: „Tirdzniecības centrs ir ekspluatēts atbilstoši projektētajām funkcijām, nodots ekspluatācijā, un pie šādiem apstākļiem mēs tiešām neredzam attaisnotu un juridisku pamatu pašvaldībai, izmantojot savu publisko varu, iejaukties privātīpašuma izmantošanā un uzlikt par pienākumu slēgt tirdzniecības centra ekspluatāciju”

Jautājums vai būvvaldes 4.februāra lēmumu atzīt par prettiesisku tiks izskatīts  tuvākajā novada domes sēdē, bet komitejas deputāti vienbalsīgi, atzina, ka viss bijis izdarīts pareizi.

Jāpiebilst, ka arī Ekonomikas ministrija, kas  pēc Zolitūdes traģēdijas pašvaldībām lūdza apsekot pēdējo piecu gadu laikā celtās  ēkas,   telefonsarunā atzina, ka būvvaldei ir bijušas tiesības slēgt tirdzniecības centru, un viss izdarīts korekti.

 Uzņēmums „RCH  Management”  lēmumu par to vai uzsākt tiesas procesu pret Tukuma novada domi pieņemšot pēc oficiālās atbildes saņemšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt