Lai gan salīdzinoši ar citiem novadiem Ķekavā deputātu skaits saruktu mazāk nekā uz pusi – no 32 uz 19, arī šeit ir politiskie spēki, kuri jaunajā novadā riskē palikt aiz 5% barjeras.
Par pamatu materiālam ņemti 2017.gada vēlēšanu rezultāti, pārrēķinot, kā mainītos situācija, ja vēlēšanas notiktu pēc reformas paredzēto pašvaldību robežās un vēlētāji savu izvēli nemainītu. Pieņemts, ka vēlēšanu kārtība nemainītos, bet mandātu skaits pašvaldībās ir tāds, kā VARAM piedāvājumā. Mandātu aprēķinam izmantota CVK lietotā Senlaga metode.
Ķekavas un Olaines teritorijas dalījums netiek ņemts vērā, jo nav iespējams nodalīt vēlētājus, kuru novads mainītos.
Vangažu balsis ieskaitītas Ulbrokas novada datos, bet Inčukalna deputāti pieskaitīti plānotajam Siguldas novadam. Tam pierēķinātas arī pārējās Inčukalnā nodotās vēlētāju balsis.
Ieguvēji:
Jaunā konservatīvā partija – arī apvienotajā novadā iegūst 5 mandātus un lielāko pārstāvniecību novadā.
Zaudētāji:
Reģionu alianse – uz pusi samazinās politiskā spēka iegūto mandātu skaits
“Gods kalpot mūsu Latvijai” – mandātu skaits samazinās no sešiem uz trim.
Nacionālās apvienības un “Vienotības” kopējais saraksts, “Vienoti Latvijai” un Vidzemes partija nepārvar 5% barjeru un zaudē iepriekš iegūtās deputātu vietas.
Tomēr, kā norāda eksperti, pašvaldību vēlēšanās cilvēki lielākoties balso par personālijām, tādēļ partiju veiksme lielā mērā būs atkarīga no tā, kuros sarakstos startēs pašvaldības aktīvākie un zināmākie cilvēki.
Balsotāji jaunajā Ķekavas novadā lielākoties nāks no šā brīža Ķekavas novada – 80%, Baldones balsis veido vien ap 19%. Tiesa, te jāatceras, ka reģionālajā reformā plānots daļu Ķekavas pievienot Olainei.
Uzzini, kā reforma varētu ietekmēt politisko ainavu arī pārējās Pierīgas pašvaldībās un Vidzemes pašvaldībās!