Apelācijas instance attaisno Krievijas karoga bojātāju

Rīgas apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu, ar kuru attaisnots par Krievijas karoga sabojāšanu pērn Rīgā notikušajā Latvijas Krievu savienības (LKS) organizētajā piketā "Krimas atbalstam" apsūdzētais Dainis Rūtenbergs, aģentūrai LETA apliecināja advokāts Aldis Alliks.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegts protests un apelācijas sūdzība par spriedumu, ar kuru tiesa attaisnoja Rūtenbergu.

Pirmās instances tiesā prokurors šajā krimināllietā apsūdzētajam prasīja piespriest 100 stundas piespiedu darba. Tāpat no Rūtenberga tika prasīti 15 eiro kā atlīdzība par cietušajam nodarīto kaitējumu.

Rūtenbergs tika apsūdzēts par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, un pēc šī panta persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā ticis noskaidrots, ka Rūtenbergs pagājušā gada 10.marta gājiena laikā sadusmojies par Latvijā izmantoto Krievijas karogu, piegājis pie viena no gājiena dalībniekiem un, pielietojot fizisku spēku, no viņa rokām izrāvis šo karogu. Uzreiz pēc tam Rūtenbergs uzsitis pa karoga kātu, kā rezultātā karoga plīvojošā daļa divās vietās ieplēsta.

Pērn pavasarī Valsts policija (VP) izbeidza kriminālprocesu pret šo personu par huligānismu. Vēlāk gan tika nolemts lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu atcelt daļā, kriminālprocesu atjaunot un turpināt izmeklēšanu par svešas mantas bojāšanas faktu. Tad kriminālprocess tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 185.panta 1.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, proti, par svešas mantas bojāšanu.

LKS (iepriekš - PCTVL) pikets notika pērn 10.martā pie Eiropas Savienības mājas Rīgā, kā arī dažās citās vietās pilsētas centrā. Policija pasākuma laikā aizturēja vienu cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti