Analizē ārvalstu studentu piesaisti Latvijas augstskolām

Pašlaik augstskolās sākusies jaunu studentu uzņemšana. Rīgas Tehniskajā universitātē, kur jau šobrīd ārzemju studentu skaits tuvojas 10% no studējošo skaita, augstākās izglītības eksperti spriedīs, kā mūsu augstskolām piesaistīt vairāk ārvalstu studentu.

Konferences "Vai augstākās izglītības internacionalizācijas un ārvalstu studentu integrācijas procesi sekmē kvalitatīvāka studiju procesa un studiju vides veidošanos Latvijā?" dalībnieki arī apspriedīs, kā veiksmīgāk integrēt citu valstu studentus mūsu augstskolu vidē.

„Paredzēts apspriest to, kādas ir iespējas, kādi apdraudējumi un kādi scenāriji saistībā ar ārvalstu studentu plašāku piesaisti Latvijas augstskolām. Arī par to, kas kavē piesaistīt ārvalstu studentus, par kuriem varētu konkurēt ne tikai Latvijas, bet arī citu Eiropas Savienību valstu augstskolas. Un trešais bloks - ārvalstu studentu integrācijas problēmas: vai ārvalstu studenti var viegli iekļauties Latvijas studiju vidē un kas būtu nepieciešams, lai šī integrācija būtu veiksmīgāka,” par konferences uzdevumiem stāsta Latvijas Inovatoru apvienības pārstāvis Andris Nātriņš.

Konferences apaļā galda diskusijā piedalīsies vairāk nekā 25 dažādu nozaru pārstāvji – augstskolu rektori un mācību spēki, vairāku ministriju pārstāvji.

Ekspertu viedokļu un rekomendāciju apkopojums tiks publicēts plašsaziņas līdzekļos un nosūtīts valsts atbildīgām institūcijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt