Alūksnes novada Alsviķos pazudis padomju un nacistisko režīmu slavinošs objekts

Alūksnes novada Alsviķu pagastā pazudis padomju un nacistisko režīmu slavinošs objekts, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pašvaldība konstatējusi, ka pazudis Ministru kabineta noteikumos "Latvijas Republikas teritorijā esošo demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu saraksts" iekļautais demontējamais piemineklis Alsviķu pagastā, kaujas vietā, kur 1944. gada 15. janvārī Sarkanās armijas pirmās Latvijas partizānu brigādes ceturtās vienības atsevišķā vada partizāni sakāva vācu armijas soda ekspedīciju. Pieminekļa vietā palikusi tikai pamatne. Pašvaldība par konstatēto faktu ir noformējusi aktu un informējusi Valsts policiju, informē Aploka.

Ministru kabineta noteikumos "Latvijas Republikas teritorijā esošo demontējamo padomju un nacistisko režīmu slavinošo objektu saraksts" uzskaitīti deviņi demontējamie pieminekļi Alūksnes novadā, taču pašvaldības speciālisti ir apzinājuši vēl piecus pieminekļus Annas, Jaunannas, Liepnas, Pededzes un Zeltiņu pagastā, kurus ceturtdien Alūksnes novada domes sēdē nolemts demontēt. Vienu no demontējamajiem pieminekļiem pašvaldība nodos Latvijas Okupācijas muzeja fondā.

Pašvaldība jau ir veikusi cenu aptauju par pieminekļu demontāžu, kurai atsaukušies divi vietējie uzņēmēji. Tuvākajā laikā plānots padomju un nacistisko režīmu slavinošos pieminekļus demontēt.

Kā vēstīts, likuma "Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā" mērķis ir nepieļaut Latvijas kā demokrātiskas un nacionālas valsts vērtību noniecināšanu un apdraudējumu; paust nosodošu nostāju gan pret PSRS, gan nacistiskās Vācijas prettiesisko okupācijas varu, īstenoto politiku un veiktajiem noziegumiem; veicināt sabiedrības izpratni par notikumiem Latvijas teritorijā Otrā pasaules kara laikā un pēckara periodā, tādējādi stiprinot sabiedrības vēsturisko atmiņu; nodrošināt vēsturiskā taisnīguma atjaunošanu – novērst nepatiesu, neprecīzu un neobjektīvu vēsturisko notikumu atspoguļojumu un godināt Latvijas tautas pretestību gan PSRS, gan nacistiskās Vācijas okupācijas varai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti