Alūksnē 35 brīvprātīgie rezervisti dos karavīra zvērestu 

Šodien Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolā Alūksnē 35 brīvprātīgie rezervisti, kas sekmīgi apguvuši militārās apmācības kursu, dos karavīra zvērestu un iegūs rezerves karavīra statusu. Starp tiem arī desmit sievietes. 

Brīvprātīgais rezervists ir civilpersona, kas sekmīgi izgājusi apmācības kursu NBS Kājnieku skolā. Iegūstot šo statusu, rezervisti apņemas mobilizācijas gadījumā izpildīt NBS izsniegtajā pavēstē noteikto, kā arī saglabāt un pilnveidot aktīvā dienesta laikā iegūtās militārās specialitātes nepieciešamās kaujas zināšanas un fizisko sagatavotību. 

Kājnieku skolas komandieris pulkvežleitnants Raimonds Kublickis par karavīriem
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Kājnieku skolas komandieris pulkvežleitnants Raimonds Kublickis norādīja: “Kopumā bija pieteikušies 96 pretendenti atlasei. Atbilstoši kritērijiem atlasi izturēja 39, bet kursu uzsāka 35. Visi 35 arī kursu pabeigs un dos karavīra zvērestu. Lielākais personālsastāva skaits, kas nespēja izturēt kritērijus, saistīts vairāk ar veselības stāvokli. Nebija atbilstošs veselības stāvoklis, lai varētu piedalīties brīvprātīgo rezervistu kursā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti