Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Nedienas ar katlumāju Daugavpilī

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daudzdzīvokļu namiem grūti piekļūt

Akcijā Limbažos liek domāt par operatīvā transporta piekļuvi mājām

Operatīvajam dienestam daudzdzīvokļu namu pagalmi bieži vien ir liels izaicinājums, jo tajos novietotās automašīnas traucē iespējami ātri piekļūt nelaimes gadījuma vietai. Lai pievērstu uzmanību šai problēmai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests(VUGD) rīko akciju, kuras laikā pārbauda pagalmu pieejamību. Problēmas konstatētas arī Limbažos.

“Šis ir viens no piemēriem, ja būtu nepieciešams mums veikt šos glābšanas darbus, mēs savu tehniku šeit iekšā nedabūjam, lai mēs pilnvērtīgi, ātri un kvalitatīvi varam izdarīt mūsu uzticēto funkciju,” kādā pagalmā norādīja VUGD Vidzemes reģionālās brigādes Limbažu daļas komandieris Arnis Banders.

Kā atzina Banders, šī nav vienīgā vieta Limbažos, kur nepieciešamības gadījumā glābējiem nebūtu iespējams piekļūt notikuma vietai. Ir reizes, kad daļēji tai var piekļūt, braucot pa zālāju, tomēr arī tas nav risinājums. Ugunsdzēsības automašīnu kopējais platums darba kārtībā ir pieci metri.

“Tās mašīnas ir saliktas tā, ka cilvēki reizēm domā tikai par to, kā tikt mājā. Tuvāk nama durvīm atstāt mašīnu. Nedomā, ja notiks kaut kāds ekscess mājās, vai kāds negadījums, ja būs, kā operatīvie dienesti varētu tikt pie šīs mājas klāt,” uzsvēra Banders.

Akcijas mērķis ir pievērst ne tikai namu iedzīvotāju, bet arī pašvaldības un zemes īpašnieku uzmanību problēmsituācijām, kad katra sekunde ir izšķiroša. Glābšanas dienestā uzsver, namu apsaimniekotājiem būtu vērts aizdomāties par daļu zaļās zonas atvēlēšanu auto stāvvietām.

“Šobrīd, veidojot šīs mājas, tad ne tikai jādomā par viņu siltināšanu un citām lietām, bet padomāt arī par šo te X stundu, kas diemžēl var notikt, un kā tad šie te speciālie dienesti pie mums nokļūs, un kā viņi mums spēs palīdzēt,” norādīja VUGD Vidzemes reģionālās brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Ir saprotama gan iedzīvotāju, gan operatīvo dienestu nostāja, tāpēc risinājums jāmeklē kopīgi visām iesaistītajām pusēm, un te namu apsaimniekotāji saskata zināmu problēmu.

“Kādreiz iedzīvotāji saka, jā, nu blakus ir zeme, tā ir privātā īpašnieka zeme, varbūt ar to īpašnieku varētu runāt, vienoties. Bet, lai palielinātu kopīpašumu, tur ir nepieciešams jau simtprocentīgs balsojums, un tādus balsojumus... Piecstāvu lielām ēkām nodrošināt tādu vienprātību, nu, ļoti grūti,” komentēja SIA “Namsaimnieks” valdes priekšsēdētāja Ilze Pastva.

Šī nav pirmā reize, kad VUGD rīko pagalmu apsekošanu, un teju visur situācija ir līdzīga. Iemesls - lielākā daļa ēku projektētas un celtas vēl padomju gados, kad automašīnu skaits bija krietni mazāks nekā šobrīd.

“Cilvēkiem ieteiktu mājas sapulcēs apspriest iespējas, kur var mājas pagalmos, iekšpagalmos novietot šīs mašīnas, jo iespējas, kā redzam, šeit ir skaisti nolikta zīme. Atceros, gadu divus atpakaļ šeit pat vēl stāvēja mašīna, tad iespēja iebraukt būtu pilnīgi nekāda,” norādīja komandieris Banders.

Akcijas mērķis ir arī veidot sabiedrībā izpratni par operatīvo dienestu ikdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt