Aizsardzības komisijas vadītājs: Graubes aiziešana ir pārsteigums, bet argumenti saprotami

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera Raimonda Graubes aiziešana no valsts augstākā militārā amata ir zināms pārsteigums, tomēr komandiera argumenti ir saprotami un loģiski, atzīst Nacionālās drošības padomes loceklis, “Vienotības” deputāts Ainars Latkovskis. 

Deputāts stāsta, ka sadarbība ar Graubi Nacionālajā drošības padomē un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā ir bijusi lieliska. Latkovskis Graubi raksturo kā īstu valsts un armijas patriotu.

“Augstākie virsnieki, kuru nemaz tik daudz nav Latvijā ar ģenerāļa pakāpi, piemēram, arī ir tas skaits, no kā noteikti būs Valsts prezidentam, aizsardzības ministram jāizvēlas [nākamais armijas komandieris], un es uzticos viņu izvēlei,” atzina Latkovskis.

“Man tagad būtu grūti nosaukt kādu no šiem augstākajiem virsniekiem, kas nederētu šim amatam,” pauda Latkovskis.


Ainars Latkovskis: Graubes aiziešana ir pārsteigums, bet argumenti saprotami

Graubes atvaļināšanās no dienesta neradīs pārrāvumus armijas vadībā, trešdien, 26.oktobrī, žurnālistiem uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents atzina, ka par Graubes vēlmi atstāt dienestu bija informēts iepriekš, taču lēmumu par aiziešanu komandieris pieņēma pats.

Par nākamo armijas komandieri, visdrīzāk, varētu kļūt kāds no augstākajiem virsniekiem, jo armijā pastāv noteikta hierarhija, kas arī nodrošinās vadības nepārtrauktību.

“Jebkurš komandieris turpina darbu līdz tam brīdim, kad tiek nomainīts ar jaunu komandieri. Tā kā Graubes kungs ir izteicis vēlēšanos atvaļināties no dienesta armijā, tajā brīdī, kad tas notiks, protams, ar parlamenta akceptu tiks nozīmēts jauns NBS komandieris. Tā kā uztraukties par to, ka kaut kāda nepārtrauktība netiks nodrošināta – nē. Tāda tukšuma sajūta, ka kādu brīdi būs kāda vieta brīva, tas armijā nenotiek. Tā kā pārrāvuma nekāda nav un nebūs,” uzsvēra prezidents. 

Vējonis: Graubes atvaļināšanās no dienesta neradīs pārrāvumus armijas vadībā

Lēmumu par aiziešanu no amata Graube vismaz pusgada garumā apspriedis ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani.

Komandieris uzsvēra, ka aiziešana ir pārdomāts, nevis emocionāls lēmums.

Graubes nodoms atstāt dienestu nekādā gadījumā nav saistāms ar izskanējušajiem pieļāvumiem saistībā ar  sabiedrotajiem karavīriem domātās infrastruktūras attīstības gaitu, trešdien pēc tikšanās ar premjeru Māri Kučinski sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Minējumi, ka Graube, iespējams, pats nemaz nav vēlējies atstāt amatu, sociālajos tīklos izskanēja īsi pēc viņa paziņojuma par vēlmi atvaļināties no dienesta. Prezidents uzsvēra, ka šis fakts nepārtrauks iesāktos armijas infrastruktūras un kaujas spēju attīstības projektus.  

Raimonda Graubes pilnvaru termiņš būtu beidzies 2018. gadā, taču komandieris uzsver, ka šobrīd ir īstais brīdis dod vietu jaunai armijas vadībai. 

Jau ziņots, ka Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Viņa pilnvaras beidzas 2018.gadā, un viņš turpinās pildīt NBS komandiera pienākumus līdz nākamā komandiera apstiprināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti