Aizliegumu deputātiem balsojumos atturēties vērtēs Juridiskā komisija

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 4.oktobrī, skatīja vairāk nekā 11 000 iedzīvotāju parakstīto iniciatīvu liegt Saeimas deputātiem balsojumos „atturēties”. Komisija nolēma pirms iniciatīvas virzīšanas uz Saeimas sēdi to apspriest ar Juridisko komisiju.

Šobrīd Juridiskās komisijas darba grupa jau strādā pie grozījumiem Saeimas kārtības rullī, kurā deputāti apsver vairākas izmaiņas Saeimas ikdienas darbā, tostarp balsojumos pieskaitīt tikai tos deputātus, kas balso „par” vai „pret”.

Pilsoņu iniciatīvas līdzautors žurnāla „Ir” žurnālists Pauls Raudseps uzver, ka Saeimā balsojums „atturas” šobrīd ir līdzvērtīgs balsojumam „pret”, tādēļ iedzīvotāji to var pārprast.

“Tas ir pēc būtības maldinošs, jo tas ir balsojums „pret”, tajā pašā laikā dod deputātiem iespēju teikt, ka viņiem tur ir kāda sevišķi niansēta attieksme, ka viņi varbūt ir tā „pret”, bet ne pa īstam, bet balsošanas izdrukā ir pilnīgi skaidrs – „atturas” nozīmē „pret”, un tas skaitās tieši tikpat „pret” kā īstais „pret” balsojums. Bet daudzi cilvēki to nesaprot. Ļoti daudzi balsojumi Saeimā, ne vairākums, bet ļoti daudzi arī svarīgi balsojumi tiek izšķirti tieši pateicoties šīm „atturas” balsīm,”  norādīja Raudseps.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti