Aizkrauklē komunālos maksājumus jau veic bez apsaimniekotāja starpniecības

Kamēr Ekonomikas ministrijā vēl tikai domā kā panākt, lai iedzīvotāji par saņemto siltumu norēķinātos bez starpniekiem - namu apsaimniekotājiem, Aizkrauklē šāda prakse jau ir 20 gadus. Siltumražotājs gan atzīst, ka darba kļuvis vairāk, tomēr ieguvums esot bijis jūtams jau pirmā mēneša laikā. Arī iedzīvotāji šādu kārtību atzīst par labu esam.

Atšķirībā no rīdzeniekiem, aizkrauklieši var neuztraukties, ka par dārgo apkuri pārskaitītā naudiņa nenonāks pie siltuma ražotājiem. Uzņēmumam ''Aizkraukles siltums'', kas nodrošina centralizēto apkuri visos daudzdzīvokļu namos novadā, jau kopš 1993. gada līgumi noslēgti ar katru dzīvokļa īpašnieku.

To novērtē arī TV Spektrs aptaujātie aizkrauklieši. „Nu normāli.. man nav nekādu pretenziju,” saka Māra. „Labāk siltumam pa tiešo, nekā vēl caur kaut ko. Drošāk,” saka Jana.

Lēmums mainīt pakalpojuma maksas iekasēšanas kārtību pieņemts, jo sagaidīt naudu no apsaimniekotājiem bijis ļoti grūti. Uzņēmuma vadītājs Aivars Aldermanis gan atzīst, ka tas prasa papildus darbu, un arī noformulēt līguma punktus nav bijis vienkārši.

„Jāsaprot, ka siltmapgādes uzņēmumi nepārdod karsto ūdeni, nepārdod apkuri. Viņi pārdod siltumeneģiju, kas ir pēc kopējā skaitītāja dzīvojamai mājai. Līdz ar to mums jādala tas sadalījums iedzīvotājiem apkurei un karstajam ūdenim. Tas ir diezgan smags jautājums, bet to mēs arī varam veikt,” saka Aldermanis.

Lielākais ieguvums ir tas, ka naudiņa kontā iekrīt katru dienu, bet arī ar parādniekiem nākas cīnīties pašiem. Šajā apkures sezonā iedzīvotāju parādi pieauguši par atuveni 30 000 latu.

„Es domāju, ka ar katru ir vieglāk cīnīties. Mēs varam kaut kā vienoties. Mēs noslēdzam vienošanos par parādu samaksu,” stāsta parādu piedzinēja Marija Gulbinska un norāda, -ja vienošanās netiek pildīta, lieta nonāk tiesā.

Līdzīgu praksi pārņēmis arī uzņēmums ''Aizkraukles ūdens'', kas jau vairākus gadus atteicies no starpnieka - namu apsaimniekotāja, un līgumus noslēdzis ar katru dzīvokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt