Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Spānijas vēlēšanas iezīmē sarežģītu ainu

Panorāma

Drosme būt labestīgam

Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Aicina ziedot Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Šobrīd gaišs ir laukums ap Brīvības pieminekli, bet valstij un tautai tik svarīgie tēli un pati brīvības statuja grimst tumsā. Tieši tādēļ ar izgaismošanas ideju klajā nāca bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers. Šobrīd Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds strādā pie gaismas skicēm, kas drīzumā varētu tikt nodotas sabiedriskajai apspriešanai.

“Es esmu Rīgas centra bērns,” saka bijušais Valsts prezidents Zatlers, atceroties, kā bērnībā kopā ar vecmāmiņu daudzreiz gājis garām mūsu Brīvības simbolam.

“Es ļoti skaidri atceros to dienu, kad palaida 8. trolejbusu, kuram galapunkts bija iekārtots ap Brīvības pieminekli. Mēs gājām skatīties, mana vecmāmiņa ļoti pukojās, ka piemineklis ir lemts bojāšanai un ka tā nevajag, bet toreiz trolejbuss jau bija kaut kas jauns, ļoti liels progress, bet uz kā rēķina…” atceras Zatlers.

Brīvības piemineklis ir ģeniāls mūsu nācijas kodols, saka Zatlers, taču diennakts tumšajā laikā tas grimst pustumsā.

Tāpēc viņš aicināja vairākus cilvēkus dibināt Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu un rīkot tautas ziedojumu vākšanas akciju, lai piemineklis un tā tēli būtu labi saskatāmi un gaiši arī diennakts tumšajā laikā.

“Mēs vairs nevaram uzcelt, vairs pat nevaram restaurēt, to ir izdarījušas iepriekšējās paaudzes, bet mēs varam viņu gaismā celt, parādīt visā tajā krāšņumā,” norāda bijušais prezidents.

“Piemineklis ir būvēts, lai viņu skatītu dienas gaismā, tad viņš ir ģeniāls, un kad iestājas tumsa, šodien jau ap puspieciem, viņš pazūd, parādās kaut kas cits, parādās pilsētas svētku izgaismojumi, kas ne vienmēr ir gaumīgi, bet pats piemineklis, kas ir ļoti skaists, viņš kaut kā tā kautrīgi paliek tumsā,” saka Zatlers.

Fondā darbojas labdarības organizācijas “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube, Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdētāja Kristīne Saulīte un Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda valdes loceklis Pēteris Cielavs, kā arī advokāts Sandis Bērtaitis, kurš iesaistīšanos fondā uzskata par savu dāvanu Latvijai simtgadē.

“Caur šo izgaismošanas projektu mēs varam parādīt, ka Brīvības piemineklis un šīs nacionālās vērtības nav kā iekonservētas vēstures kaut kāda laikmeta liecība, bet Brīvības piemineklim nākotne ir atvērta, un caur šo izgaismošanas ieceri mēs varam parādīt, ka Brīvības piemineklim ir nākotne un viņa var būt dažādojama, un šis pārdzīvojums attiecībā uz pieminekli var būt dzīvs un daudzos veidos var atvērt sabiedrībai šo pieminekli,” saka Bērtaitis.

Ziedot projektam var, piezvanot pa tālruni 90067006 (maksa par zvanu - 1,42 eiro), pārskaitot naudu fondam vai organizācijas ziedot.lv platformā.

To jau izdarījuši vairāk nekā 300 cilvēku, tostarp arī paši fonda valdes locekļi. Šobrīd savākti vairāk nekā 22 000 eiro. Taču tehniski ļoti sarežģītajam projektam varētu būt nepieciešami aptuveni 500 tūkstoši eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt