Panorāma

Ukraiņu unikālā olu krāsošanas tradīcija ienāk arī Latvijā

Panorāma

Panorāma

"Ziedot.lv" platformā lūdz ziedot naudu brīvroku kruķiem

Aicina ziedot naudu brīvroku kruķiem karā cietušajiem Ukrainas karavīriem

Desmitiem tūkstoši Ukrainas karavīru šajā karā ir zaudējuši rokas vai kājas. Kājas amputācija ir smaga trauma, kas atstāj dziļas sekas. Latvijas neiroķirurgs Jānis Šlēziņš uzņēmies savākt pēc iespējas vairāk līdzekļu, lai šo karavīru dzīvi uzlabotu uzreiz, vēl pirms protēzes izgatavošanas. Proti, platformā ziedot.lv tiek vākti līdzekļi brīvroku kruķiem – īpašai ierīcei, kas stiprinās pie kājas, ļauj pārvietoties, bet tajā pašā laikā atstāj brīvas karavīra rokas.  

Kruķi pie gultas kara hospitālī vai civilā slimnīcā ir Ukrainas ikdiena. Dzīst amputēto locekļu rētas, jāmācās dzīvot tālāk. "Kājnieku mīna nenogalina, bet izkropļo. Un viņš vairs nav karotājs. Trauma, ar amputāciju, kas visbiežāk skar tieši jaunus cilvēkus," stāsta ārsts neiroķirugs Jānis Šlēziņš.

Ārsts iecerējis savākt līdzekļus brīvroku kruķiem. Tā ir ierīce, kas ir universāla un der jebkuram, atšķirībā no protēzes, ko izgatavo individuāli, pēc pasūtījuma.

"Mēs uzdāvinām, un tad var dot nākamajam," skaidro Šlēziņš. "Šādu cilvēku ir daudz, un šis kruķis ir momentāna palīdzība."

Brīvroku kruķis uzreiz pēc amputācijas dod zināmu neatkarību – cilvēkam nav jāizmanto ratiņkrēsls vai tradicionālie kruķi. Ātrāk var sākt rehabilitāciju, un šis kruķis kaut iluzori rada sajūtu, ka tu atkal staigā, bet medicīniski uztur kāju muskuļus un locītavas funkcionālā stāvoklī.

Iespēja atbalstīt šo iniciatīvu ir portālā ziedot.lv. Ārsts sola saziedotos kruķus pats uz Ukrainu arī aizvest un ierādīt karavīriem, kā tie lietojami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti