Pusdiena

Remontdarbu dēļ samazinājies pircēju skaits Rīgas Centrāltirgū

Pusdiena

No 1. aprīļa mainīsies kārtība lielāku maksājumu veikšanai internetbankā

Agešinam iekļūstot Liepājas domē, Saeimas mandāts pienāktos izslēgtajam Miloslavskim

Agešinam iekļūstot Liepājas domē, Saeimas deputāta mandāts pienāktos no «Saskaņas» izslēgtajam Miloslavskim

Ja „Saskaņas” Liepājas mēra amata kandidāts Saeimas deputāts Valērijs Agešins pašvaldību vēlēšanās iekļūs Liepājas domē, viņa vietu Saeimā varētu ieņemt pērn no „Saskaņas” izslēgtais Romans Miloslavskis, kurš tagad pārstāv jau citu partiju. Agešins toreiz rosināja Miloslavski izslēgt no „Saskaņas”, jo Miloslavskis partiju esot nodevis.

Iepriekšējās Saeimas vēlēšanās „Saskaņa” Kurzemes reģionā saņēma vienu mandātu. To ieguva Valērijs Agešins, kurš startēja ar pirmo numuru reģionā, taču otrais palika divu olimpisko spēļu dalībnieks peldētājs Romans Miloslavskis, kurš „Saskaņu” pārstāvēja Liepājas domē. Pērn „Saskaņas” Liepājas nodaļas valde Miloslavski kopā ar vēl vienu „Saskaņas” deputātu Liepājas domē – Juriju Hadaroviču – izslēdza no partijas par „triviālu nodevību”.

“Triviāla nodevība – atteikšanās pildīt priekšvēlēšanu programmu, neskatoties uz to, ka viņš visus šos četrus gadus bija pie varas pozīcijā. Piemēram, mūsu solījums un redzējums par bezmaksas sabiedrisko transportu pensionāriem un skolēniem Liepājā. Viņš parakstījās zem šīs programmas, bet pēc tam nevēlējās šo programmu pildīt,” stāsta Agešins.

Šogad pašvaldību vēlēšanām Miloslavskis ar Hadaroviču izveidojuši jaunu partiju – „Liepāja kvadrātā”, kas konkurēs Liepājā ar „Saskaņu” un tās saraksta līderi Agešinu. Apstākļi sakrituši tā, ka Agešinam iekļūstot Liepājas domē, tieši viņa konkurentam Miloslavskim pienāktos Agešina vieta „Saskaņas” frakcijā Saeimā.

Agešins uzskata, ka Miloslavskim no sava mandāta būtu jāatsakās: “Ja viņš neko jēdzīgu nevarēja parādīt pašvaldības līmenī Liepājas pilsētas domē, tad kur nu vēl nacionālajā līmenī.

Viņam ir tikai formāli juridiskas tiesības strādāt Saeimā. Morālu tiesību viņam nav.

Ja viņš būtu atbildīgs cilvēks, viņš šo iespēju neizmantotu.”

Pats Miloslavskis tikmēr stāsta, ka ir pāragri runāt par iespēju iegūt Saeimas mandātu, jo, viņaprāt, Agešins domē neiekļūs. Jebkurā gadījumā lēmums par strādāšu Saeimā būtu jāpieņem viņa partijai: “Valērija Agešina ievēlēšanas gadījumā steidzīgi tiks sasaukta mūsu partijas valdes kopsapulce, kurā tiks apspriests jautājums, kas ir svarīgāk – iet strādāt uz Saeimu vai tomēr palikt Liepājā. Konkrēti tagad es nevaru jums atbildēt, vai tiešām es ietu vai neietu viņa vietā.”

Miloslavskis stāsta, ka konflikts ar „Saskaņu” esot tikai Liepājas robežās Valērija Agešina ambīciju dēļ, taču ar pārējo „Saskaņu” problēmu sadarboties nebūšot.

Arī „Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs norāda, ka, visticamāk, kādu sadarbības modeli ar Miloslavski Saeimā varētu atrast: “Kad atnāks, dzīvosim, redzēsim. Mums jau visi nav frakcijā vienas partijas biedri. Mums ir trīs sociālisti, ir “Gods kalpot Rīgai”. Protam sadarboties. Atrodam kādu modeli, kā netraumējot, netraucējot specifiskus kādus niansētus uzskatus sadarboties un strādāt komandā.”

Ja Agešins Saeimu pametīs, „Saskaņai” būs jāmeklē viņa aizstājējs Saeimas Nacionālās drošības komisijai. Par to gan Urbanovičs vēl nedomājot, sakot, ka gan jau kāds pieteikšoties, jo pielaide valsts noslēpumam esot lielākajai daļai „Saskaņas” deputātu.

No „Saskaņas” Saeimas frakcijas pašvaldību vēlēšanās startēs arī Andrejs Elksniņš Daugavpilī un Ņikita Ņikiforovs Jūrmalā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt