Ādažu poligonā šonedēļ notiks militārās mācības 

No 7. līdz 12. novembrim Ādažu poligonā notiks militārās mācības "Verboom 3" ar mērķi pilnveidot vairāku valstu vienību savstarpējo sadarbību inženieru uzdevumu izpildē, informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kaujas grupu karavīri mācību laikā veiks inženieru vingrinājumus un spēju demonstrējumus.

Mācību galvenais uzdevums ir attīstīt Baltijas valstīs izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu inženieru spējas, pilnveidojot savstarpējo sadarbību kaujas apstākļos.

Militārā vingrinājuma laikā iespējami īslaicīgi ceļu satiksmes kustības apgrūtinājumi uz koplietošanas ceļiem ap Ādažu poligonu. Nacionālie bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret Latvijā notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz valsts nacionālās aizsardzības un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku sociālo tīklu lapās.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Ziemeļmaķedonijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupas vadošā valsts ir Vācija un Igaunijā – Lielbritānija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti