Nacionālā apvienība nav gatava strādāt plašākā koalīcijā

Nacionālā apvienība (NA) nav gatava strādāt koalīcijā, kas būtu plašāka par NA, "Jauno Vienotību" (JV) un "Apvienoto sarakstu" (AS). Taču vienlaikus Valsts prezidenta vēlēšanās NA nav gatava atbalstīt kādu izvirzīto kandidātu, tostarp tos, kurus izvirzījuši pašreizējie koalīcijas partneri.

NA pārstāvis Rihards Kols sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) norādīja, ka NA nesaredz "strādāšanu paplašinātā koalīcijā". Kols norādīja – līdz ar to, ja ir garantijas, ko "Jaunā Vienotība" deva "Progresīvajiem" vai Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) prezidenta vēlēšanu sakarā, "būs jāpilda, līdz ar to, ja "Jaunā Vienotība" aicinās paplašināt koalīciju, kaut kā pārgrupēties valdībā, mēs tādā valdībā neesam gatavi būt".

NA Saeimas frakcijas deputāts Jānis Grasbergs LTV norādīja, ka viņa pārstāvētā frakcija aizvien neesot gatava "dot uzticības kredītu" kādam kandidātam.

Pirmajās divās Valsts prezidenta vēlēšanu kārtās Nacionālā apvienība nebalsoja ne par vienu no izvirzītajiem kandidātiem.

Savukārt Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava LTV norādīja, ka diemžēl par prezidenta ievēlēšanu bijušas kādas aizmuguriskās vienošanās.

"Šeit nav runa par to, kā ievēlēts prezidents, bet –

kas notiks ar koalīciju, jo balsojums nenotiek tāpat vien, īpaši no ZZS, kas pašlaik ir opozīcijā, bet atbalsta "Jaunās Vienotības" virzīto kandidātu Rinkēviču", norādīja Dombrava

Pēc vēlēšanām Nacionālā apvienība gaidīs, kādi būs "Jaunās Vienotības" tālākie soļi, bet ir "negatīvi, ka viss tā izveidojies un prezidenta vēlēšanas kļuva par iespēju logu opozīcijai, radot plaisas valdības koalīcijā". 

Dombrava arī pauda, ka tā bija kļūda, ka koalīcijas partijas nespēja vienoties par vienu kandidātu.

Tikmēr AS pārstāvošais Saeimas spīkers Edvards Smiltēns intervijā Latvijas Radio atzina, ka pašlaik ir augsta varbūtība, ka koalīcijā varētu notikt pārbīdes. Taču, viņaprāt, šobrīd pārkārtot valdību ir neprāts.

"Ja vēlēšanu tirgus cena ir ZZS ienākšana valdībā, tad nedz NA, nedz AS nepiedalīsies tādā. Tādā gadījumā tas būtu prasts politiskais tirgus," pauda Smiltēns.

Savukārt uz jautājumu, vai Rinkēvičs būtu pieņemams prezidents "Apvienotajam sarakstam", Smiltēns norādīja, ka jau līdz šim ar viņu bijusi cieša sadarbība.

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima vēlē nākamo Valsts prezidentu, kuram jāgūst vismaz 51 deputāta atbalsts. 

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēs uz šo amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti