Ārvalstu līderi sveic Rinkēviču ar ievēlēšanu Latvijas prezidenta amatā

Līdzšinējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") sociālajos tīklos saņēmis pirmos ārvalstu līderu apsveikumus sakarā ar ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā. Viens no pirmajiem, kas sociālajos tīklos apsveica  Rinkēviču, bija Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Tviterī Zelenskis Rinkēviču nosauca par Ukrainas draugu, sveicot ar ievēlēšanu augstajā amatā. Zelenskis arī izteicis cerību par turpmāku ciešu sadarbību cilvēku un kopīgai uzvarai un mieram Ukrainā un Eiropā. Atsevišķā tvītā Zelenskis pateicies arī esošajam prezidentam Egilam Levitam.

 

Ar ievēlēšanu jaunajā amatā Rinkēviču sveicis arī Igaunijas prezidents Alars Kariss, kurš paudis prieku par turpmākām ciešām sadarbības attiecībām starp Igauniju un Latviju un izteicis cerību visdrīzākajā laikā sagaidīt Rinkēviču ciemos.

 

Apsveikumu savam drīz jau bijušajam kolēģim atsūtījis arī Lietuvas ārlietu ministrs Gabriels Landsberģis, sūtot ļoti siltus sveicienus, kā viņš saka, "Baltijas brālim" Edgaram Rinkēvičam un sakot, ka abi turpinās turēties kopā Ukrainas, NATO un Eiropas Savienības atbalstam.

 

Sveicienus sūta arī Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska, kura Rinkēviču sveikusi ar vārdiem: "Jūs vienmēr esat bijis spēcīgs un lojāls baltkrievu tautas draugs. Ar nepacietību ceram turpināt mūsu ciešo sadarbību ar jums jūsu jaunajā amatā."

 

Arī Eiropas Parlamenta prezidente Roberta Metsola apsveikusi Rinkēviču ar ievēlēšanu Latvijas Valsts prezidenta amatā, sakot: "Eiropa turpina rēķināties ar jūsu personīgo apņemšanos un Latvijas stingro atbalstu Ukrainai."

 

Tāpat Rinkēviču ar ievēlēšanu Latvijas Valsts prezidenta amatā tviterī apsveicis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, sakot, ka Latvija ir novērtēta NATO sabiedrotā, un izsakot cerību, ka ciešā sadarbība tiks turpināta.

KONTEKSTS:

Trešdien, 31. maijā, Saeima 3. vēlēšanu kārtā ar 52 balsīm par nākamo Valsts prezidentu ievēlēja ilggadējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kuru amatam virzīja koalīcijas partija "Jaunā Vienotība".

Valsts prezidenta vēlēšanas Latvijā notiek ik pa četriem gadiem. Pašreizējā prezidenta Egila Levita pirmais pilnvaru termiņš beigsies šā gada 8. jūlijā. Viņš atkārtoti vairs nekandidēja uz šo amatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti