Panorāma

Eksāmenu nodrošinātājiem un ģimenes ārstiem par darbu hokeja svētku dienā sola samaksāt

Panorāma

Līdzjutēji mājās sagaida Latvijas hokeja varoņus

Lidmašīna ar Latvijas hokeja izlasi aplido Rīgu

Bronzas medaļnieku nogādāšana mājās no Tamperes – gods un atbildība lidmašīnas pilotam

Bronzas medaļniekus mājās nogādāja lidsabiedrība "airBaltic". Un, sasniegusi Rīgu, lielā pasažieru lidmašīna, ko rotā valsts karoga krāsas, aplidoja apkārt Brīvības piemineklim. Latvijas Televīzija tikās ar gaisa kuģa kapteini, kuram bija gods nogādāt mājās nacionālos varoņus un atbildība godam parādīt lidmašīnu ar bronzas kravu visiem Rīgas centrā sanākušajiem.

Jānis Krištops ir pilots ar 15 gadu pieredzi. Lidmašīnas kapteinis bijis ārzemēs, kad saņēmis ziņu, ka tiek plānots reiss, lai no Tamperes atvestu mājās sapņu komandu, un vai viņš varot uzņemties lidojumu.

"Es nedomājot piekritu. Patīkami būt kopā ar latviešiem. Ar Latviju. It sevišķi, ja vari ar savu soli izdarīt kaut ko labu. Parasti saka, ko man valsts ir devusi, tad ir jājautā pretī – ko tu dosi valstij?  Šis ir tāds viens mazs solītis, ko mēs varam dot. Lai varam būt kopā," teica pilots.

Gatavošanās reisam un zemajam pārlidojumam virs Vecrīgas sākās vakar. Bija jāizveido lidojuma plāns un maršruts jāsaskaņo ar Civilās aviācijas aģentūru.

Jāizvērtē navigācijas ierobežojumi, šķēršļi, laika apstākļi un daudzas citas lietas. Jāparēķina ātrums un minimālie augstumi, lai lidojums ar "Airbus A220–300" virs galvaspilsētas centra būtu drošs. Kad līdz Rīgai bija atlicis pavisam maz, kapteinis uzrunājis medaļniekus.

"Pateikt labus vārdus, ka mēs nevis vienkārši nobrauksim lejā, bet paskatīsimies, kas viņus sagaida un kā viņus sagaida Latvija. Ielidosim Rīgā nevis standarta ceļā, bet lidojumā virs Daugavas un pie Akmens tilta pagriezīsimies, un tad teicu, ka, aplidojot riņķi ap Brīvības pieminekli, paskatīsimies, kā tur izskatās, kur viņi pēc brīža dosies. 

Reti kad var dzirdēt, kas notiek salonā. Bet šī bija tā reize, kad varēja dzirdēt pozitīvas emocijas. Ovācijas. Virs Vecrīgas ar tādu pagriezienu lidoju pirmo reizi

ar lielu lidmašīnu. Iepriekš ir bijis gods veikt pārlidojumus, kad Latvija svin dzimšanas dienu. Bet tad pārlidojums tiek veikts virs Daugavas," stāstīja pilots.

Kā atzina Krištops, šādi emocionāli reisi pilotu dzīvē negadās bieži.

"Latvija pirmo reizi ir izcīnījusi bronzu hokejā. Tas ir pirmais atgadījums vispār Latvijas vēsturē. Šie puiši vienmēr būs pirmie. Un ir patiess prieks būt kopā un arī būt pirmajam, kas izdara kopā ar viņiem. Mazu pozitīvu pilienu pielikt klāt, lai to prieku vēl vairāk palielinātu," sacīja Krištops.

Nolaižoties hokeja komandu sveica arī lidostas personāls. No divām ugunsdzēsības autocisternām lidmašīnu aplēja ar ūdens strūklām. Aviācijā šo tradīciju dēvē par goda vai ūdens salūtu.

KONTEKSTS:

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēmusi pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Pirmdien, 29. maijā, Latvijas hokeja valstsvienība atgriezās mājās no pasaules čempionāta. Lai svinētu hokejistu panākumu, valstī izsludināto svētku dienu vairāki tūkstoši cilvēku pavadīja pie Brīvības pieminekļa, kur tika sagaidīta un īpašā pasākumā godināta Latvijas hokeja izlase.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti