Vasaras nometnes, kas notiks vairākās vietās Latvijā, daudziem bērniem ir sapnis – tā ir iespēja izrauties no ikdienas. Turklāt šie bērni saņems ne tikai nedalītu uzmanību no pedagogiem, bet arī dažādas mācību un izklaides iespējas.
"Šī gada akcijas mērķis ir bijis tieši šiem SOS bērnu ciemata bērniem sagādāt iespēju doties uz viņu vecumam un interesēm atbilstošām bērnu vasaras nometnēm, lai viņi varētu mācīties, attīstīt savus talantus, lai varētu interesanti un vērtīgi pavadīt laiku savu vienaudžu lokā," pastāstīja SOS Bērnu ciematu asociācijas pārstāve Zane Šmite.
Pagaidām vietas, kur notiks nometnes, vēl tiek piemeklētas, tāpat jāatrod arī pedagogi, kuri nodarbosies ar bērniem. Lai šo varētu realizēt, aprīlī tika vākti ziedojumi.
Divu dienu laikā, klauvējot pie apkaimju iedzīvotāju durvīm, 100 jaunieši savāca 43 000 eiro.
Tieši tas, ka jaunieši piedalās tādā ziedojumu vākšanas akcijā, arī ir zināmā mērā kā skola, atzīst kampaņas rīkotāji.
"Jauniešiem tā ir iespēja iziet ārpus komforta zonas un tai pašā laikā to darīt ar labu mērķi. Protams, tās reakcijas arī dažādas. Lielākā daļa latvieši nav pieraduši, ka nāk pie durvīm, kaut ko vispār piedāvā, un reizēm tad tie skatieni un tad neuzticas un pajautā, vai tiešām tā naudiņa aizies tur, kur viņai vajadzētu aiziet, un tā ir lieta, ko studenti grib iemācīties – kā iziet ārpus komforta zonas un pārvarēt bailes," atzina organizācijas "Southwestern Advantage" pārstāvis Kristaps Kaža.
Jelgavas iedzīvotāja Glorija stāstīja, ka viņai ir trīs bērniņi, "mēs parasti nododam drēbītes, kas mums ir palikušas par mazu".
"Kad ir akcija, kad maznodrošinātām ģimenēm skolai vajag zīmulīšus, flomāsterus, tad mēs arī sapērkam un nododam. Tā ka es domāju, tas ir ļoti pozitīvi, ka cilvēki palīdz un iesaistās," atzina Glorija.
Šādas akcijas Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija organizē ar mērķi palīdzēt bērniem, kuri zaudējuši bioloģisko vecāku apgādību un kuriem dzīves sākums nav bijis viegls.
"Mums, protams, ir arī prevencijas virziens, kur mēs strādājam ar sociālā riska ģimenēm, un tad mums arī ir virziens, kur mēs palīdzam audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem," norādīja Zane Šmite.
SOS bērnu ciemati Latvijā darbojas 25 gadus. Divos SOS ciematos Īslīcē un Valmierā SOS ģimenēs šobrīd aug 120 bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko vecāku gādību. Katrā no SOS ģimenēm aug 4–6 bērni, par viņiem ik dienu rūpējas SOS mammas vai SOS vecāku pāri.