Rīgā izstrādā medību noteikumus; aicina izteikties iedzīvotājus

Sakarā ar pieaugošo mežacūku populāciju izstrādāti jauni noteikumi par medību regulēšanu Rīgas teritorijā, par kuriem ikviens iedzīvotājs aicināts līdz 5. februārim paust viedokli sabiedriskās apspriešanas laikā, informēja galvaspilsētas pašvaldība.

Medību likumā pašvaldībai dotas tiesības izdot noteikumus par medībām pilsētā gadījumos, kad medījamie dzīvnieki apdraud sabiedrisko kārtību un drošību vai rada postījumus. Kā norādīja pašvaldībā, Rīgas teritorijā ietilpst platības un ūdenstilpes, kurās mīt medījamie dzīvnieki, kas rada postījumus videi, apdraudējumu iedzīvotājiem un var negatīvi ietekmēt uzņēmējdarbības vidi pašvaldībā. 

"2023. gadā, salīdzinot ar 2022. gadu, tika konstatēts vairākkārtējs mežacūku populācijas pieaugums, kas būtiski palielina gan mežacūku nodarīto postījumu draudus, gan rada epizootijas (infekcijas slimību izplatīšanās dzīvnieku vidū) risku. Pārtikas un veterinārais dienests norādījis, ka, konstatējot Āfrikas cūku mēra gadījumus Rīgas teritorijā,

tiktu ietekmēts vai pārtraukts gaļas un piena pārstrādes un dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumu produkcijas eksports un loģistika pilsētas teritorijā esošajās ostās.

Tāpat ievērojamus postījumus meliorācijas sistēmām rada nekontrolēti savairojušies bebri, kuru darbības rezultātā cieš cilvēku īpašumi," norādījusi pašvaldība.

Rīgas valstspilsētas teritorija, kurā medīt aizliegts
Rīgas valstspilsētas teritorija, kurā medīt aizliegts

Ar noteikumu projektu var iepazīties un sniegt viedokli pašvaldības mājaslapā sadaļā "Saistošo noteikumu projekti".

Jaunie noteikumi paredz, ka medības Rīgas valstspilsētā būtu atļautas teritorijā, kas atrodas ārpus teritorijas, kuru ierobežo Slāvu iela, Piedrujas iela, Braslas iela, Gustava Zemgala gatve, Viestura prospekts, Ezera iela, Tvaika iela, Ganību dambis, Lugažu iela, Eksporta iela, 11. novembra krastmala, Ģenerāļa Radziņa krastmala, Krasta iela.

Noteikumu mērķis ir nodrošināt, lai medījamie dzīvnieki neapdraudētu sabiedrisko kārtību un drošību, samazinātu epizootijas riskus un novērstu postījumus īpašumiem, videi un meliorācijas sistēmām Rīgas pašvaldības teritorijā.

Jautājumus par to, ko, kā, kur un cik daudz medīt, arī turpmāk izskatīs un lēmumus pieņems Rīgas domes Medību koordinācijas komisija.

Pēc apspriešanas laikā iesniegto viedokļu apkopošanas noteikumu projektu skatīs Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja, bet galīgo lēmumu pieņems domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti