Internetā visai plaši izplatītos dokumentālos kadrus 1941. gada 15. jūlijā pie Liepājas bākas uzņēmis vācu jūrnieks Reinhards Vīners. Tas ir vienīgais videomateriāls, kurā iemūžināta ebreju šaušana šajā vietā.
Vadoties pēc video redzamajām ēkām, jau agrāk bijuši mēģinājumi noteikt masu apbedījuma precīzu atrašanās vietu, taču tas nav izdevies, un to īsti neiezīmē arī padomju gados izveidotā piemiņas siena.
Uz Liepāju ataicināto ASV pētnieku darbam šovasar aktīvi līdzi sekoja Lība Mellere, rus.lsm.lv Kurzemes korespondente, veidojot vairākas publikācijas par tā nozīmi un rezultātiem. Izmantojot modernas tehnoloģijas, piemēram, ģeoradaru un augsnes paraugu analīzi,
pētnieki nosprauda precīzas senajos videokadros redzētā masu kapa robežas, kā arī uzgāja vairākus jaunus apbedījumus.
Liepājas Ebreju kopienas pārstāve Ilana Ivanova uzsvēra, ka modernās tehnoloģijas pētniecības darbā ir iespēja, ko izmantot ir ļoti svarīgi: "Katrai tautai ir sava puzle, ko nevaram salikt vienā kopīgā bildē. Mums mūžīgi trūkst, ir balti plankumi, un tad sāk piedomāt. Lai tās piedomāšanas būtu mazāk, lai viss būtu balstīts uz dokumentiem un faktiem, pētījumiem, mēs uzskatām, ka ļoti svarīgi izmantot iespēju, moderno tehnoloģiju izmantošanu."
Jāuzsver, ka mūsdienās masu apbedījumi atrodas slēgtā teritorijā, ko Liepājas Speciālā ekonomiskā zona iznomājusi kādam Lietuvas zivju pārstrādes uzņēmumam. Zināms, ka tas šeit vēlas attīstīt ražošanu. Uzņēmuma pārstāvis pagaidām no komentāriem atturas, jo gaida pētnieku dokumentāciju.
Muzeja "Ebreji Latvijā" direktors Ilja Ļenskis norādīja, ka ir svarīgi, lai apbedījumi netiktu traucēti un tiktu pienācīgi marķēti: "Domāju, tas ne tikai mums ir svarīgi, bet arī Liepājas pilsētai. Lai cilvēki ir droši, ka nebūvē ēkas, darbnīcas uz masu apbedījumiem."
Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ("Liepājas partija") tikmēr atklāja, ka notikusi liela diskusija par vietu, kur notikušas slepkavības.
"Ja tas ir fortu tiešais tuvums, tas ir viens stāsts. Ja tā ir plašāka teritorija, mums jādomā, kā to risināt," sacīja Liepājas mērs.
Liepājas ebreju biedrība vēlas bākas tuvumā ierīkot jaunu, publiski pieejamu piemiņas vietu un jau apsver iespējas piesaistīt Eiropas fondu finansējumu.
ASV pētnieki, kuru darbu finansē starptautisks fonds "Uniting", Liepājā plāno atgriezties arī nākamgad, jo vēlas pabeigt iesāktos pētījumus Šķēdes kāpās, kur blakus holokausta upuru memoriālam jau uzmērīja 250 metru garu masu kapu. Tāpat plānots apsekot Liepājas ebreju kapsētu, kur pirmie mērījumi atklājuši iespējama masu kapa vietu.