Hokeja čempionāta izklaides pasākumi pie «Arēnas Rīga» traucē naktsmieru apkārtējiem iedzīvotājiem

Pasaules čempionāta hokeja laikā pie "Arēnas Rīga" rīkotie koncerti apkārtējo māju iedzīvotājiem traucē naktīs gulēt. Par to pašvaldības policija saņēmusi desmitiem sūdzību, taču aizliegt koncertu norisi likumsargi nevarot, jo pasākumi ir saskaņoti. Kā situāciju komentē atbildīgie, un vai viņi gatavi piekāpties?

Hokeja čempionāta izklaides pasākumi pie arēnas traucē naktsmieru apkārtējiem iedzīvotājiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pasaules čempionāta hokeja laikā blakus hallei "Arēna Rīga" izveidotajā fanu zonā lustīga gaisotne katru dienu ilgst līdz vēlam vakaram. Skaļas mūzikas pavadīti, pirms un pēc spēlēm dažādu valstu hokeja līdzjutēji starptautisko notikumu izbauda, taču apkārtējie iedzīvotāji no daudzdzīvokļu mājām šīs izpriecas vērtē dažādi.

"Kad ir jau plkst. 11 [vakarā], varētu arī traucēt. Gribētos logu atvērt. Jāver logs ciet, bet vēl neesmu sūdzējusies," saka Velga.

"Man liekas, tas ir ļoti foršs notikums. Tās neērtības ir pilnīgi pieciešamas. Es arī eju gulēt, kad tas koncerts vēl notiek. Es aiztaisu logu, to [koncertu] dzirdu, bet tas nav tā, ka tās būtu kaut kādas masīvas neērtības," atzīst Sandra.

"Es esmu dzirdējis no mājas iedzīvotājiem, ka cilvēki sūdzas par naktsmiera traucēšanu," saka Māris.

"Jaunajām mājām noteikti traucē, jo tās ir tuvāk, bet nu – tas ir īslaicīgs pasākums. Ņemot vērā, ka cilvēki ļoti ilgu laiku ir pavadījuši telpās, tad kāpēc lai tas nebūtu? Īpaši jauniem cilvēkiem tās ir komunikācijas iespējas. Absolūti netraucē," uzsver Inese.

"Traucē gan. Pēc plkst. 11 [vakarā] gan varētu taisīt klusāk. Tā ka jātaisa ciet logi, lai ietu gulēt, bet tāpat dzird," saka kāds iedzīvotājs, kurš nevēlējās izpaust savu vārdu. "Es lasu, ka kaimiņi mūsu grupā daudz kur vēršas. Mēs arī vienu reizi zvanījām un prasījām. Bet neko baigi nesaka – tas ir apstiprināts, jāmēra decibeli, laboratorija jāsauc. Izklausās diezgan bezcerīgi."

Pagājušās nedēļas nogalē, čempionāta pirmajās dienās, policija par koncerta traucēšanu no iedzīvotājiem bija saņēmusi dažus desmitus sūdzību. Turpmākajās dienās to skaits samazinājās.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka likumsargi ar čempionāta rīkotājiem mēģinājuši panākt kompromisu.

"Ņemot vērā to, ka tas ir saskaņots pasākums, mēs nevaram organizatoram tiešā veidā aizliegt. Bet, protams, visi ir cilvēki un, protams, arī viņiem būtu jāuzklausa iedzīvotāju sūdzības, šajā gadījumā pastarpināti caur policiju, un jānāk pretī, kaut vai vismaz nedaudz pagriežot mūziku klusāk. Bet vienlaikus ir jāatceras tas, ka tad, kad Rīgā notiek čempionāts, tad tas ar zināmu troksni diemžēl būs saistīts. Tā, ka pilnībā nekas nenotiks, – tā arī nebūs iespējams," skaidro Sadovskis.

Koncertus pašvaldība ir atļāvusi rīkot līdz pulksten vieniem naktī. Tātad trokšņot var aptuveni divas stundas pēc vakara spēles beigām.

Taču, kā apgalvo čempionāta organizatoru komitejas vadītājs Edgars Buncis, priekšnesumu ilgums ir atkarīgs no cilvēku skaita fanu zonā. Atsevišķos vakaros to esot bijis maz, tāpēc pasākumi beigušies pusnaktī. Noprotams, ka pēc iedzīvotāju sūdzībām rīkotājs ir piekāpies.

"Kopš pirmdienas ir samazināts trokšņu līmenis jau tiem koncertiem, kas ir pēc vakara spēles, bet mēs, protams, saprotam, ka tajā brīdī, kad mākslinieks uzstājas, mēs viņu nevaram nogriezt pilnīgā klusumā. Protams, mums ir jārēķinās, īpaši šajā nedēļas nogalē, kad ir liels fanu pieplūdums, ka šī aktivitāte pilsētā būs paaugstināta, fani būs priecīgāki, bēdīgāki, bet droši vien būs skaļi," saka Buncis.

Lai gan skaņas esot pieklusinātas, ar koncertu trokšņiem "Arēna Rīga" apkārtnē iedzīvotājiem būs jāsamierinās līdz nākamai ceturtdienai, kad Rīgā gaidāmas pēdējās hokeja spēles.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisinās no 12. līdz 28. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti