VUGD priekšnieka amatā apstiprina līdzšinējo vietnieku Mārtiņu Baltmani

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka amatā apstiprināts līdzšinējā priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis. To paredz otrdienas, 21. marta, valdības lēmums.

Baltmanis valdības sēdē sacīja: "VUGD priekšnieka amats ir liela atbildība ne tikai VUGD nodarbināto priekšā, bet arī visas Latvijas sabiedrības priekšā. Ņemot vērā sabiedrības augsto uzticību mūsu dienestam, esmu gatavs uzņemties šo atbildību. Vienlaikus zinu, ka dienestā ir fantastiski un zinoši nodarbinātie, lai mēs izpildītu dienestam noteiktos uzdevumus visās četrās mūsu darbības jomās, īstenojot mūsu misiju – strādāt sabiedrībai, novēršot negadījumus un glābjot dzīvības, īpašumu un vidi."

Baltmanis no 2018. gada 1. oktobra pildīja VUGD priekšnieka vietnieka amata pienākumus. Pulkveža speciālā dienesta pakāpe Baltmanim piešķirta ar 2020. gada 18. novembri.

2006. gadā Baltmanis Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžā ieguva pirmā līmeņa augstāko izglītību ugunsdrošības un civilās aizsardzības tehniķa profesijā, 2008. gadā Rīgas Tehniskajā universitātē ieguva ugunsdrošības un civilās aizsardzības inženiera kvalifikāciju un 2016. gadā Latvijas Universitātē ieguva profesionālo maģistra grādu darba aizsardzībā. 

Baltmaņa kvalifikācija, iepriekšējā darba pieredze VUGD amatos, tostarp, VUGD priekšnieka vietnieka amatā vadot un organizējot civilās aizsardzības, ugunsdrošības uzraudzības, krīzes vadības, prevencijas un sabiedrības informēšanas jomu uzdevumu izpildi, kā arī vadības kompetenču attīstības līmenis liecina par Baltmaņa spēju pildīt VUGD priekšnieka amata pienākumus, norādīts rīkojuma projektā.

Izdienas laiks dažādos amatos VUGD Baltmanim ir virs 19 gadiem.

Baltmanis savas zināšanas regulāri papildinājis arī dažādos kursos, semināros un konferencēs. 

2020. gada 30. oktobrī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā, augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veicot amata pienākumus, kā arī operatīvi un efektīvi pieņemot lēmumus līdz šim nebijušas sarežģītības epidemioloģiskajā un sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, Baltmanis apbalvots ar Atzinības krustu un iecelts par Atzinības krusta lielvirsnieku. Savukārt 2017. gada 17. novembrī par priekšzīmīgu dienestu, nopelniem Latvijas valsts iekšējās drošības uzturēšanā un nostiprināšanā, kā arī ieguldījumu VUGD attīstībā un popularizēšanā Baltmanis apbalvots ar Viestura ordeņa IV šķiru un iecelts par Viestura ordeņa virsnieku.

Tādējādi VUGD priekšnieka vietnieks Baltmanis atbilst Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā minētajām prasībām, teikts valdībā apstiprinātajā rīkojuma projektā. 

VUGD priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad attiecīgo kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets.  

VUGD priekšnieka amatā var iecelt tikai amatpersonu no vecāko vai augstāko virsnieku vidus, kurai ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par 10 gadiem. VUGD vadītāja amata kandidātam nepieciešama atbilstoša izglītība ugunsdrošības jomā.

KONTEKSTS:

Līdzšinējais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš ar 2023. gada 31. martu līdz ar atbilstoša vecuma sasniegšanu tiks atvaļināts no dienesta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti