4. studija

Cik cilvēku patiesībā ir guvuši traumas Ventspils Zinātnes centrā "Vizium"?

4. studija

Kāpēc no rītiem, kad ir visvairāk pasažieru, pienāk "īsie" autobusi?

Cik izmaksā pieslēguma izveide centralizētajai kanalizācijas sistēmai?

Cik izmaksā pieslēguma izveide centralizētajai kanalizācijas sistēmai?

Lai pieslēgtos centralizētajai kanalizācijai, var būt nepieciešami pat vairāki tūkstoši eiro. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "4. studija" vērsās Berģu iedzīvotājs, kurš nobažījies, ka šīs izmaksas ir pārāk augstas pensionāriem. "Rīgas ūdens" kā risinājumu iesaka pieteikties pašvaldības atbalstam, bet lielāku izmaksu gadījumā iespējams arī atliktais maksājums.

Berģos SIA "Rīgas ūdens" daudzviet ir izbūvējis centralizēto kanalizācijas sistēmu, kurai ir iespēja pieslēgties, taču izmaksas un atbalsta mehānismi satrauc vietējos iedzīvotājus.

"Problēma ir ar to, ka centralizēto kanalizāciju nevar katrs pievilkt, jo tas maksā vidēji 3000 eiro," stāstīja Berģu iedzīvotājs Pēteris Lācis. "Ir vietas, kur vajag sūkņu staciju, un tur saka, ka tas var izmaksāt pat līdz 10 000 eiro."

Kaut arī centralizētā kanalizācijas sistēma ir vien dažu metru attālumā no mājas sētas, lai ievilktu kanalizāciju un pieslēgtu ūdeni, jārēķinās ar 3 līdz 3,5 tūkstošiem eiro.

"Ja mēs dzīvojam šodienai, tad, protams, gan 3000, gan 10 000 ir dārgi; ja mēs dzīvojam rītdienai, tad tomēr tas ir komforts – nav jādomā par kaut kādām izvešanām, nav jādomā par to, ka kaut kur kaut kas var noplūst, cik tas izmaksā. Vienkārši samaksā mēnesī konkrētu naudu, un viss," norādīja "Rīgas ūdens" pārstāvis Sandris Vanzovičs.

Tāpat Vanzovičs apstiprināja, ka divos dažādos kaimiņos esošos objektos cenas var atšķirties.

Kā viens no risinājumiem ir – pieteikties pašvaldības atbalstam, taču, ja māja nav nodota ekspluatācijā, tad atbalstu saņemt nav iespējams. Iedzīvotāji nobažījušies arī par to, ka atbalsts no nākamā gada vairs nebūs pieejams. Un te arī ir problēma – lai nodotu ēku ekspluatācijā, ir jārēķinās ar aptuveni gadu, bet, ja pašvaldības atbalsts ir tikai līdz gada beigām, tad interese pieslēgties centralizētajai kanalizācijai pazūd tieši dārdzības dēļ.

"Rīgas ūdens" pārstāvis mierināja, ka tuvākajās nedēļās Rīgas dome (RD) pieņems lēmumu par termiņa pagarināšanu, un līdzfinansējumu kanalizācijas pieslēguma izveidei varēs saņemt arī nākamgad. Turklāt 100% pašvaldības atbalstu varēs saņemt, piemēram, 1. un 2. grupas invalīdi, represētie un citi.

"Ir deviņas grupas. Es rosinātu cilvēkus pārliecināties, ieskatoties mūsu mājaslapā vai zvanot uz mūsu informatīvo tālruni 8002122, vai ir šīs atlaides iespējamas," uzsvēra Vanzovičs.

Taču, ja māja atrodas zemāk nekā centralizētā kanalizācijas sistēma, tad var būt nepieciešams ierīkot sūkni, kas darbus sadārdzina un – tad tie var būt pat 10 tūkstoši eiro.

"Papildus šim visam, ko es minēju, mēs piedāvājam atlikto maksājumu, kas ir kā paņemt kanalizāciju līzingā," skaidroja Vanzovičs. "Maksājumu var izstiept pat uz desmit gadiem, arī šāda iespēja pastāv, maksā kā par satelīta televīziju abonementa maksu."

Viens no iespējamajiem risinājumiem gadījumos, ja pieslēguma izveide centralizētajai kanalizācijas sistēmai maksā, piemēram, 10 tūkstošus eiro, būtu – nevis izsniegt fiksēto atbalstu 1800 eiro apmērā bet, gan – segt konkrētu procentuālo daļu no izmaksām, taču šāda plāna pašreiz nav.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti