Dienas ziņas

Dāvana Latvijai – sakopts dižkoks Latgalē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas dzelzceļa stacijai jauns saimnieks

Kuldīgas dzelzceļa stacijai jauns saimnieks; vēlas padarīt ēku pieejamu sabiedrībai

Atjaunot dzīvību bijušajā Kuldīgas šaursliežu dzelzceļa stacijā nebija izdevies kopš 2010. gada, kad te pārstāja darboties autoosta. Nu tā tikusi pie jauna saimnieka, kurš ēku vēlas padarīt pieejamu sabiedrībai.

Bijusī Kuldīgas šaursliežu dzelzceļa stacijas ēka tukša bijusi ilgu laiku, līdz šogad tikusi pie jauna saimnieka. Edgars Danga neslēpa, ka nav bijis mērķa iegādāties staciju, tas iznācis nejauši. Viņš Rīgā nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu un renovāciju, bijis pazīstams arī ar iepriekšējo stacijas īpašnieku, ārvalstu pilsoni. Sākotnējā piedāvātā cena bijusi par augstu, bet pēc pāris gadiem pieņemama, un tā nu stacijai ir jauns saimnieks.

"Kas ir interesanti vismaz priekš tā gada, viņiem uzreiz bija ielikta centrālā apkure, kas tai laikā īstenībā bija netipiski. Sijas jāskatās, varbūt ir kaut kur labojams, priekš tā izmēra, tā garuma, tās ir kapitālas, šodien tādas vairs vispār netaisa," vērtēja Danga.

Kuldīgas stacijas ēkas liktenis nav bijis no tiem vieglākajiem. Tā uzbūvēta 1936./1937. budžeta gadā un bijusi viena no greznākajām un lielākajām līnijā no Liepājas līdz Kuldīgai.

Kad dzelzceļam stacija vairs nebija nepieciešama, tā kļuva par autoostu. Tomēr arī šīm vajadzībām ēka kļuva arvien nepiemērotāka – tā atradās pilsētas nomalē. 2010. gadā autoostai uzbūvēja jaunu ēku, bet šo pašvaldībai bija iecere piemērot muzeja vajadzībām. Tas neizdevās finansējuma trūkuma dēļ, turklāt ugunsgrēkā cieta ēkas jumts. Stacija nonāca privātās rokās, bet arī īpašniekam ieceres palika uz papīra, ēka kļuva par vidi degradējošu.

"Pats mūris, ēka, es teiktu, tā ir kapitāla. Nu ir kaut kādas lietas, kas jālabo. Ir bijusi darīšana ar daudz traģiskākām ēkām un situācijām. Galīgi nebaida. Tā kā tā ir mūra ēka, to var atdzīvināt, un ļoti labi, jāpieliek rokas, protams, arī finanses, bet pakāpeniski to var izdarīt.

Tā būs kaut kāda sabiedriska pielietojuma ēka, iespējams, kaut kas ar kultūru saistīts, kaut kādiem sabiedriskiem pakalpojumiem, nu tas gan. Tas nebūs tāds privāts pasākums.

Tas vairāk būs pilsētai. Mums pašiem ļoti patīk Kuldīga," atzina uzņēmējs.

Danga arī neslēpa, ka saista savas ģimenes nākotni ar dzīvošanu Kuldīgā.

"Kopš Latvija ir neatkarīga, 30 pāri gadi pagājuši. Mazpilsētas ir ļoti attīstījušās, un faktiski ir visa infrastruktūra, lai šeit varētu dzīvot. Tad jautājums, kāpēc dzīvot Rīgā, kur ir skriešana, vēl kaut kas. Ja darbs ir attālināti, teiksim, vienreiz jāaizbrauc uz Rīgu. Tev te ir miers un nav neviena luksofora, tu vari izstaigāt visu kājām, tā tāda pievienotā vērtība," sprieda Danga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti