Panorāma

Augstskolās plāno sakārtot ziņošanu par uzmākšanos

Panorāma

Panorāma

Protestē pret atkritumu dedzināšanu Pierīgā

Dreiliņu iedzīvotāji protestē pret atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību tuvu dzīvojamām mājām (precizēts)

Dreiliņu iedzīvotāji protestē pret atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību tuvu dzīvojamām mājām. Ieceri šķietami jau pērn iedzīvotājiem bija izdevies apturēt. Tomēr, neraugoties uz nelabvēlīgu domes lēmumu, turpinās būvniecības plānošana un Ropažu domei, visticamāk, atkal nāksies lemt – ļaut vai neļaut būvēt Latvijā lielāko reģenerācijas rūpnīcu.

Precizējums

Ziņā precizēts, ka iedzīvotāji protestē pret atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību tuvu dzīvojamām mājām.

Protests ar gaisa balonu. Iedzīvotāji vēlas parādīt, cik diženā augstumā plāno būvēt koģenerācijas iekārtas skursteni.

"Vēlamies pierādīt, ka 70 metrus augstu skursteni pamanīs no diezgan liela attāluma. Mums nebija citas idejas, kā to parādīt. Izdomājām 70 metru augstumā pacelt gaisa balonu," klāstīja protesta akcijas rīkotājs Raitis Čerņavskis.

Pērn "Vides resursu centrs" jau saņēma atteikumu pašvaldībā, kad tika lemts pārtraukt projekta lokālplānojuma izstrādi.

Dome lēmumu pieņēma pēc vairākiem iedzīvotāju protestiem, iesniegumiem un sūdzībām. Tomēr iecere nav atmesta un uzņēmums turpina projekta izstrādi.

"Pašlaik Ropažu dome ir iedzīvotāju pusē un mēs ceram, ka viņi nemainīs savu viedokli," piebilda Čerņavskis.

Lai vērotu, cik augstu varētu būt skurstenis, netālu pulcējās pārdesmit vietējo iedzīvotāju. Viņi sacīja, ka šoreiz esot mazākā skaitā, jo tomēr ir darba diena. Visi sanākušie gan pauda skaidru attieksmi pret rūpnīcas būvi.

"Protams, ka nevajag. Man liekas, ka tas nav ekoloģiski cilvēkiem, kas dzīvo šeit apkārt," vērtēja Dreiliņu iedzīvotāja Ilze.

Uzņēmumā apstiprināja – darbs turpinās, tagad tiek gatavots atzinums par ietekmi uz vidi. Uzņēmumā pauda, ka piesārņojums būtu minimāls.

"Izmeši, kas rodas atkritumu reģenerācijas procesā, ir pat zemāki nekā šķeldu katlu mājā, pateicoties tam, ka tiek izmantotas modernas filtru tehnoloģijas. Kaitīgais tiek noķerts, pirms iziet atmosfērā," skaidroja SIA "Vides resursu centrs" valdes loceklis Guntars Levics.

Pēc vides ietekmes atzinuma saņemšanas domniekiem nāksies vēlreiz lemt. Ropažu novada domē sacīja, ka deputāti attieksmi vienreiz izteica un, visticamāk, izteiks atkal.

Jautāta, vai tas kaut kādā ziņā bija domes signāls uzņēmējam, ka tā nevēlas pašvaldībā šādu celtni, Ropažu novada pašvaldības Īpašumu departamenta vadītāja Linda Čakše sacīja:" Tas bija signāls, ka pašvaldība ieklausās sabiedrības viedoklī.

Protams, ka uzņēmēji var mēģināt vēlreiz iet šo ceļu un risināt šāda objekta izvietošanu. Bet tie būs jauni lēmumi un jaunas iniciatīvas."

Uzņēmumā "Vides resursu centrs" pauda, ka šāda reģenerācijas rūpnīca ir nepieciešama. Pašlaik Latvija esot viena no divām Eiropas Savienības valstīm, kur šāds risinājums netiek izmantots, un Latvijā noglabāto atkritumu apjoms ir piecreiz lielāks nekā noteikusi Eiropa. Un būvēšanas vietai arī nav alternatīvu.

"Šādai stacijai ir jābūt iespējami tuvu maģistrālajiem siltuma vadiem. Būtiska lieta ir pilsētas apmērs, siltuma patēriņš," skaidroja Levics.

Plānots dedzināt šķirotus atkritumus galvenokārt no Getliņu poligona, bet tikšot ievesti arī no citām pašvaldībām. Plānotā jauda – 143 tūkstoši tonnu sadedzinātu atkritumu gadā jeb ap 400 tonnām dienā vai viena kravas mašīna stundā.

Iedzīvotāji šodien norādīja, ka bažas ir gan par gaisa kvalitāti, gan par kravas mašīnu maršrutiem. Visticamāk, ka domē būs jālemj par projektu gada vidū. Ja to pieņems, būvniecība, pēc "Vides resursu centra" teiktā, aizņems 3 līdz 4 gadus. Tikmēr iedzīvotāji solīja protestēt un rakstīt iesniegumus, līdz ieceri apturēs pilnībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti