Dienas ziņas

Vēlas samazināt noslīkušo cilvēku skaitu Latvijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Veidos Apvienoto dzīvības zinātņu centru

Veidos Apvienoto dzīvības zinātņu centru

Apvienot spēkus izlēmuši Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, kopā izveidojot Apvienoto dzīvības zinātņu centru. Līdz ar reorganizāciju iecerēts, ka apvienotā institūcija kļūs par vadošo šāda veida centru visā Baltijas reģionā. 

Latvijas Organiskās sintēzes institūts un Latvijas Biomedicīnas pētniecības un studiju centrs katrs pats par sevi ir spēcīgi savā jomā.

Un tagad tie lēmuši spēkus likt kopā, pavēstot par gaidāmo reorganizāciju.

Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra direktors Nils Rostoks norādīja, ka "šajā brīdī varētu teikt, ka mēs iespraudām zemē to mietu un pateicām, ka mēs to darīsim".

"Mums ir tagad iespēja piedalīties Eiropas projektos nevis vairs kā divām dažādām juridiskām vienībām, bet kā vienotai vienībai. Es domāju, šim institūtam varētu būt ap 400 darbinieku. Tai skaitā ļoti liels skaits zinātnisko darbinieku," prognozēja Rostoks.

Centrs sniegs plašākas iespējas arī doktorantūras programmu studentiem, būs lielākas iespējas startēt starptautiska mēroga pētījumos un piesaistīt zinātnei naudu.

"Mēs visi zinām, ka Latvijā ir naudas tik, cik ir. Un zinātnei šī nauda ir vajadzīga," norādīja Organiskās sintēzes institūta direktors Osvalds Pugovičs.

"Tas loģiskais ceļš būtu līdzekļu piesaistīšana no jomas, kas ir ārpus zinātnes. Tātad vai nu ražojošais sektors, vai publiskie līdzekļi, kas ir Eiropas ietvaru projektos vai tamlīdzīgi. Lai tur efektīvi konkurētu, mums ir vajadzīga gan kritiskā masa, gan abu institūtu kompetences," skaidroja Pugovičs.

Ceturtdien, 18. maijā, abu institūtu apvienošanās redzējumu uzklausīja Izglītības ministrijā, piedalījās arī nozares pārstāvji.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša  ("Jaunā Vienotība") uzsvēra, ka "biofarmācija, biomedicīna ir tās lietas, kuras mēs redzam kā vienu no izaugsmes punktiem arī Latvijas ekonomikas attīstībai".

"Man patīk, ka šī ir tā apvienošanās, kas nāk no pašiem institūtiem.

Viņi redz, kā kopdarbs radīs lielāku pievienoto vērtību. Un vēl, protams, vēsturiski viņi ir bijuši kopā pagājušā gadsimta 90. gados," sacīja Čakša.

Patlaban sperti pirmie soļi uz apvienošanos. Visi procesi ceļā uz to gan nebūšot ātri, un tie aizņems zināmu laiku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti