Panorāma

Atstādina Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāju

Panorāma

Ģenerālprokurora krēsls paliek stabils

Protesta akcijā cilvēki pulcējas pie Rīgas pils

Piketā pie Rīgas pils pulcējušies aptuveni 1000 cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Pie Rīgas pils piektdienas, 16. jūnija, vakarā pulcējās aptuveni 1000 cilvēku, kas piketē pret esošo Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") valdību. Šo akciju rīkoja partija "Latvija pirmajā vietā" (LPV), bet aktīvi iesaistījušies arī "Stabilitātei!" pārstāvji.

Aināra Šlesera partijas LPV atbalstītājiem piebiedrojās arī citu lielāku un mazāku opozīcijas partiju līdzgaitnieki.

Sanākušie turēja rokās Latvijas karogus, "Stabilitātei" karogus, "Tautai varas spēks" karogus, kā arī Jaunlatviešu apvienības karogus. Piketā novēroti arī Latvijas Krievu savienības politiķi.

Pasākums iesākās ar Latvijas Valsts himnu, pēc kā Šlesers aicināja atlaist Saeimu.

"Likums pasaka, ka Saeimu drīkst atlaist gadu pēc ievēlēšanas. Tātad 1. novembris ir tas, kad Saeima sāka strādāt. Šī Saeima.

Mēs esam ar Alekseju [Rosļikovu] vienojušies, ka septembrī, oktobrī mēs apbraukāsim visu Latviju, mēs celsim cilvēkus kājās un gatavosimies vēl lielākiem protestiem, kas notiks," sacīja Šlesers.

Šādiem aicinājumiem pievienojās arī klātesošie, to skandinot kā saukli. Klātesošie tika informēti, ka, ja Saeima netiks atlaista, LPV un "Stabilitātei" apbraukās pašvaldības, lai savāktu parakstus par Saeimas atlaišanu.

Uzrunās gan latviešu, gan krievu valodās partiju pārstāvji pieminēja skolu reformu un ar mācību līdzekļiem saistītos jautājumus, paužot neapmierinātību ar to, ka plānots slēgt skolas. Pausta arī neapmierinātība par "tautas dalīšanu" pilsonībās un valodās. Vēl piesaukta Stambulas konvencija un tika runāts arī par Latgales nozīmi Latvijā.

Vakar opozīcijas partijas Saeimā neveiksmīgi centās gāzt valdību. Par neuzticības izteikšanu Kariņam nobalsoja 42 deputāti, pret balsoja 53.

Par neuzticības izteikšanu premjeram balsoja visas opozīcijas partijas – arī Zaļo un Zemnieku savienība un "Progresīvie" un neatkarīgā deputāte Glorija Grevcova, bet pret balsoja koalīcijas partiju pārstāvji.

Demisiju opozīcijas deputāti prasīja, "pamatojoties uz to, ka Kariņa valdības plāni transformēt ekonomiku un apturēt valsts labklājības lejupslīdi ir cietuši neveiksmi, bet viņa vēlme pēc Valsts prezidenta vēlēšanām paplašināt koalīciju faktiski ir paralizējusi valdības darbu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti