Talsos atklāj vērienīgu marihuānas audzētavu; aiztur četras personas

Valsts policija Talsos kādā uzņēmējdarbības vajadzībām izīrētā ēkā konstatēja vērienīgu marihuānas audzētavu. Kratīšanu laikā izņemti 1534 marihuānas stādi podos un 11,44 kilogrami izžāvētas marihuānas, atsavinātas dārgas ierīces, kas paredzētas marihuānas audzēšanai. Saistībā ar šo noziegumu aizturēta organizēta grupa četru personu sastāvā. 

Valsts policijas darbinieki sadarbībā ar pretterorisma vienību "Omega" 15. augustā kopumā veica sešas kratīšanas – divās apdzīvotās un vienā industriālā ēkā, trīs automašīnās.

Kratīšanu laikā atsavināti 1534 marihuānas stādi podos un 11 440 gramu izžāvētas marihuānas. Atsavinātas arī dažādas iekārtas marihuānas audzēšanai – sildīšanas un gaismas lampas, laistīšanas ierīces, trīs ģeneratori, ūdens un gaisa sildītāji, ventilatori, ūdens sūkņi, kompresori, vakuuma sūknis un gaisa attīrīšanas filtri.

Tāpat kratīšanu laikā izņemti divi transportlīdzekļi, telefoni, planšetes, kā arī citi tehniskie līdzekļi. Izņemtā aprīkojuma vērtība var sasniegt desmitiem tūkstošu eiro, norādīja Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš.

"Ne katrs marihuānas audzētājs var atļauties tik lielus ieguldījumus, un dārgais aprīkojums norāda uz to, ka šī audzētava bijusi organizētās noziedzības peļņas avots,"

 skaidroja Radziņš. 

Saistībā ar šo noziegumu policija 15. augustā Talsos un Rīgā aizturēja trīs personas – 1969. gadā un 1982. gadā dzimušus vīriešus un 1984. gadā dzimušu sievieti. Nākamajā dienā aizturēts arī 1974. gadā dzimis vīrietis. Neviens no aizturētajiem iepriekš nav sodīts. 

Divas aizturētās personas (1969. gadā un 1974. gadā dzimuši vīrieši) atzītas par aizdomās turētajiem divos Krimināllikuma pantos – par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju organizētā grupā, kā arī par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Šīm personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Savukārt 1982. gadā dzimušajam vīrietim un 1984. gadā dzimušajai sievietei piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. 

Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana. 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti