VID pārstāve: No 100 Latvijā konfiscētām automašīnām ap 70 dodas uz Ukrainu

Ukrainai bez atlīdzības tiks nodoti vēl 11 dzērājšoferiem konfiscētie transportlīdzekļi, ceturtdien, 13. jūlijā, nolēma valdība. No katriem 100 konfiscētajiem spēkratiem Ukrainai tiek nodoti apmēram 70, Latvijas Radio pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu pārvaldes Iepirkumu un valstij piekritīgās mantas daļas vadītāja Ināra Solosteja.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu pārvaldes Iepirkumu un valstij piekritīgās mantas daļas vadītāja Ināra Solosteja par konfiscēto auto nodošanu Ukrainai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Saskaņā ar valdības lēmumu 11 automašīnas paredzētas Hersonas pilsētas militārajai pārvaldei, Ukrainas Aizsardzības ministrijai, Mikolajivas apgabala Arbuzinskas ciema padomei, Ukrainas Militārās medicīnas akadēmijai, Ukrainas Valsts robežsardzes dienestam. 

Starp automašīnām atrodami dažādu marku spēkrati, tostarp 2001. gada "Mercedes Benz", 2006. gada "BMW 535", 2007. gada "Mazda 3" un 2009. gada "Volvo XC60". Kopējā 11 automašīnu provizoriskā tirgus cena sastāda aptuveni 40 000 eiro.

Solosteja pastāstīja, ka valdība kopš šī gada marta lēmusi Ukrainai nodot kopumā 151 transportlīdzekli.

No tiem 117 līdz šim nodoti biedrībai "Agendum", kas nodrošina auto nogādāšanu Ukrainā un nodošanu Ukrainas valdības institūcijām, veicot visas nepieciešamās darbības un sedzot visus saistītos izdevumus. Ja nepieciešams, biedrība automašīnām veic arī tehniskos uzlabojumus.

Biedrība "Agendum" no dažādām Ukrainas valdības institūcijām saņem palīdzības sniegšanas lūgumus par transportlīdzekļu nepieciešamību.

Attiecība starp konfiscētajām automašīnām, kas tiek nodotas Ukrainai un kas paliek realizēšanai Latvijā, varētu būt 70 pret 30, norādīja Solosteja: "No 100 automašīnām 70 aiziet Ukrainai."

Solosteja norādīja, ka jaunākais no dzērājšoferiem konfiscētajiem auto bijis ražots 2022. gadā, bet vecākais – 1989. gadā. Visbiežāk tiek konfiscēti transportlīdzekļi, kas ražoti no 2003. līdz 2007. gadam. 

Automašīnas, kas paliek Latvijā, nonāk VID, kas veic cenu aptauju un transportlīdzekļus realizē. Uzaicinājumi piedalīties konfiscēto automašīnu cenu aptaujā atrodami VID mājaslapā.

KONTEKSTS:

Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā nosaka, ka valsts konfiscētos transportlīdzekļus, tostarp automašīnas, kas konfiscētas dzērājšoferiem, drīkstēs nodot Ukrainai. Šādas izmaiņas iepriekš rosināja Finanšu ministrija.

Transportlīdzekļu nodošanas procesu plānots organizēt ar biedrības starpniecību, kura sadarbojas ar Ukrainas valdību un ir saņēmusi konkrētus lūgumus palīdzības sniegšanai.

2022. gada novembrī spēkā stājās izmaiņas Krimināllikumā, paredzot bargākus sodus dzērājšoferiem, kā arī auto konfiskāciju par braukšanu reibumā virs pusotras promiles. Vidēji Valsts ieņēmumu dienests (VID) gadā realizē 250 automašīnas, bet kopš minēto grozījumu stāšanās spēkā realizēto auto skaits ir būtiski pieaudzis. Šīs automašīnas var iegādāties jebkurš, un interese par tām ir liela, jo ir iespēja iegūt auto par zemāku cenu. Šajās izsolēs sākumcena netiek noteikta – kurš vairāk piedāvā, tas braucamrīku arī pērk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti