Nākamgad Ziemassvētkos būs sešas brīvdienas, bet Jaunajā gadā – četras

Nākamgad, 2024. gada decembrī, plānots pārcelt divas darba dienas. Tādējādi tiks pagarinātas Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienas, otrdien, 13. jūnijā, nolēma valdība.

Darba dienu no pirmdienas, 23. decembra, pārcels uz sestdienu, 14. decembri. Savukārt pirmdienas, 30. decembra, darba dienu pārcels uz sestdienu, 28. decembri.

Tādējādi Ziemassvētku brīvdienas būs sešas dienas garas, bet Jaunā gada – četras dienas.

Lēmums pamatots ar elastīgāku un efektīvāku darba norises organizēšanu.

Šī gada martā Labklājības ministrija aptaujāja no valsts budžeta finansēto valsts pārvaldes institūciju darbiniekus, secinot, ka vairākums atbalstīja darba dienu pārcelšanu 2024. gadā. Vairākums darbinieku atbalstīja divu darba dienu, nevis visu trīs darba dienu vai vienas darba dienas pārcelšanu. 

Kopējais darba dienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies. Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļā viena darba diena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša laikā.

Noteiktās brīvdienas attiecas uz institūcijām un darbiniekiem, kas finansētas no valsts budžeta un kuriem ir noteikta piecu darba dienu nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām ir ieteikts ievērot attiecīgo darba dienu pārcelšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti