10 gadus vecās Diānas Kozlovskas slepkavības lietu nosūta atpakaļ prokuratūrai

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments lēmis nosūtīt atpakaļ prokuratūrai pirmstiesas izmeklēšanas turpināšanai gadiem ilgi iztiesāto krimināllietu par desmit gadus vecās dobelnieces Diānas Kozlovskas slepkavību.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja AT preses sekretāre Baiba Kataja, AT Krimināllietu departaments atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas lēmumu, ar kuru meitenes māte atzīta par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā par meitenes slepkavību, bet sievietes civilvīrs attaisnots pret viņu celtajā apsūdzībā par mazgadīgās pavešanu netiklībā un sevišķi smaga nozieguma pēdu iepriekš neapsolītu slēpšanu.

Minētais AT lēmums nav pārsūdzams, līdz ar to apelācijas instances tiesas lēmums ir stājies spēkā.

Kataja norāda, ka apelācijas instances tiesa secinājusi, ka celtā apsūdzība neatbilst Kriminālprocesa likuma prasībām, kas noteic apsūdzības saturu, turklāt, ceļot šādu apsūdzību, pārkāpts viens no kriminālprocesa pamatprincipiem - apsūdzētā tiesības uz aizstāvību.

Tiesa arī atzinusi, ka apsūdzēto piedalīšanās inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos nav pierādīta, tādēļ nosūtījusi lietu prokuratūrai izmeklēšanas turpināšanai.

Lieta AT skatīta sakarā ar prokurora iesniegto kasācijas protestu. AT norādījusi, ka prokurors kasācijas protestā nav apstrīdējis apelācijas instances tiesas atzinumus par to, ka celtā apsūdzība neatbilst Kriminālprocesa likuma prasībām, turklāt liedz apsūdzētajiem iespēju pret to aizstāvēties, savukārt kasācijas instances tiesa, izvērtējot minētos apelācijas instances tiesas atzinumus pēc savas iniciatīvas, atzīstot tos par nepamatotiem un atceļot apelācijas instances tiesas lēmumu šo iemeslu dēļ, nepamatoti pasliktinātu apsūdzēto stāvokli lietā. AT atzina, ka, pastāvot neapstrīdētiem apelācijas instances tiesas atzinumiem par to, ka celtā apsūdzība neatbilst Kriminālprocesa likuma prasībām un liedz apsūdzētajiem iespēju pret to aizstāvēties, attaisnojoša sprieduma atcelšanai, atsaucoties uz prokurora kasācijas protestā norādītajiem argumentiem, nav tiesiska pamata.

2013.gadā Zemgales apgabaltiesa apsūdzētos attaisnoja pierādījumu trūkuma dēļ. Savukārt prokurors Pāvels Sondors uzskatīja, ka pierādījumi bijuši pietiekami, lai abus apsūdzētos notiesātu.

Meitenes māte apsūdzēta pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 12.punkta - par slepkavību, ja noslepkavots nepilngadīgais. Saskaņā ar minēto likuma pantu vainīgā persona var tikt sodīta ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu. Savukārt sievietes draugs apsūdzēts pēc KL 162.panta 2.daļas - par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo. Sods par šāda nozieguma izdarīšanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat vīrietis apsūdzēts pēc KL 313.panta 2.daļas - par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu vai noziedzīgā kārtā iegūtu priekšmetu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir sevišķi smags. Saskaņā ar šo likuma pantu tiesa var piemērot sodu - brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 80 minimālajām mēnešalgām.

Vēl meitenītes mātes civilvīrs bija apsūdzēts pēc KL 228.panta 1.daļas - par kapa, apbedījuma urnas, apbedīta vai neapbedīta līķa apgānīšanu. Minētais likuma pants vainīgo paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.

Kā ziņots, 2007.gada 14.augustā 1997.gadā dzimusī Diāna izgāja no mājām Dobelē, K.Barona ielā 2, bet 8.septembrī viņas mirstīgās atliekas tika atrastas netālu no dzīvesvietas.

Iepriekš lietas izmeklēšana ievilkās četru gadu garumā sarežģītu izmeklēšanas darbību un atkārtotu sarežģītu ekspertīžu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt