Dziesmu un deju svētki 2023

Kopā Augšup. Latvijas valsts karoga godināšana

Dziesmu un deju svētki 2023

(Zīmju valodā). Sabiedrisko mediju Dziesmu un deju svētku studija

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča uzruna XXVII Vispārējos latviešu dziesmu un XVII deju svētkos

Prezidents Dziesmu svētku uzrunā: Tikai kopā augšup mēs spējam celt mūsu mīļo un vienīgo Latviju

Izskanot XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem, noslēguma lielkoncertā "Kopā augšup" svētdien, 9. jūlijā, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs novēlēja jau rīt ar tādu pašu enerģiju, kas gūta šonedēļ, ķerties pie Latvijas valsts attīstības. "Tikai kopā augšup un kopā tālāk – vienā elpā, vienā dziesmā un vienā dejā – mēs spējam būt un spējam celt mūsu mīļo un vienīgo Latviju," sacīja prezidents.

"Mana gudrā, spējīgā un sīkstā latviešu tauta! Mīļie Latvijas cilvēki! Lieliskie Dziesmu un deju svētku dalībnieki! Šovakar esmu no sirds saviļņots un pagodināts būt kopā ar jums šajā mirdzošajā Sidraba birzī. Paldies visiem svētku dalībniekiem un rīkotājiem, ka Latviju esat darījuši tik brīnumskaistu. Paldies jums! Jūs visi esat brīnišķīgi!" savu uzrunu sāka prezidents.

"Jau trešo gadu simtu no visiem Latvijas novadiem un pilsētām, no visas plašās pasaules sanākam kopā, lai katra paaudze sev no jauna apliecinātu uzticību mūsu saknēm un mīlestību mūsu Latvijai. Esam pateicīgi tiem latviešiem, kuri pirms 150 gadiem dziesmas tradīciju aizsāka. Un dziesma apliecina mūsu tautas, mūsu latvietības, mūsu piederības, mūsu atmodas un valstiskuma ceļu.

Ar dziesmu esam panākuši brīvību, ar dziesmu esam gājuši karā un ar dziesmu esam izcīnījuši uzvaru. Ar dziesmu šovakar sasauksimies, sadziedāsimies, sadejosim, vienojot visu latvju tautu. Taču jau rīt ar šo enerģiju, kas gūta šonedēļ, ķersimies arī pie mūsu valsts tālākas attīstības tikpat sparīgi, kā mēs dziedam, dejojam un priecājamies. Šovakar Latvija ir īpaši skaista. Šo svētku tradīcija ir mūsu dvēselēs, jo "kur ies mana tauta, mana dūša tur ies". Tikai kopā augšup un kopā tālāk – vienā elpā, vienā dziesmā un vienā dejā – mēs spējam būt un spējam celt mūsu mīļo un vienīgo Latviju. Dievs, svētī Latviju!"

KONTEKSTS:

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti