Panorāma

Spāņu zinātniece pēta, kā prostatas vēzi atklāt ātri un nesāpīgi

Panorāma

Panorāma

Tūkstoši joprojām nav pārformējuši ieroču atļauju

Tūkstoši joprojām nav pārformējuši ieroču atļaujas; viņiem draud saukšana pie atbildības

Nepilni 5000 ieroču īpašnieku vēl joprojām nav pieteikušies ieroču atļauju pārformēšanai. Prasība attiecas uz medniekiem, sportistiem, kolekcionāriem, kā arī pašaizsardzības ieroču īpašniekiem. Pieteikumam jābūt iesniegtam līdz 14. septembrim. Līdz šim datumam arī noteikta veida gāzes ieroču īpašniekiem ir jāpiesakās policijā atļaujas saņemšanai vai arī no ieroča jāatsakās.

Lai gan līdz datumam, kad ieroču atļaujām jābūt pārformētām, palikušas tikai dažas dienas, no 25 tūkstošiem Latvijas mednieku to nav izdarījuši aptuveni 4000. Mednieku asociācijas vadītājs Haralds Barviks norāda – nepieciešamība nomainīt ieroču atļauju ir Eiropas direktīvas prasība un lielākoties skar tos ieroču īpašniekus, kuru rīcībā bija beztermiņa atļaujas. Lai ieroču īpašnieki nekļūtu par likuma pārkāpējiem, līdz 14. septembrim jāpaspēj Valsts policijā (VP) iesniegt pieteikumu atļaujas pārreģistrācijai.

"Ņemot vērā to, ka arī tuvojas dzinējmedību sezona, šiem dokumentiem medībās ir jābūt līdzi. Tad nu, protams, katram vajadzētu pašam saprast, ka līdz tam laikam dokumentiem būtu jābūt uz rokas atbilstošiem tādiem, kādi tiek prasīti," sacīja Barviks.

Nepieciešamība nomainīt ieroču atļauju skar ne vien medniekus, bet arī sportistus, kolekcionārus un pašaizsardzības ieroču īpašniekus. Kopumā atļaujas nav pārformējuši nepilni 5000 ieroču īpašnieku.

Valsts policija aicina nesēdēt policijas gaiteņos rindā, bet izmantot attālinātās iespējas – gan sūtot iesniegumu pa pastu, gan izmantojot elektronisko parakstu.

VP Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja priekšnieka vietnieks Andris Melkers norādīja, ka galvenais ir uzsākt šo procesu līdz 14. septembrim: "Pat 14. septembrī kā pēdējā dienā tas arī ir iespējams kaut līdz pusnaktij."

Brīdī, kad termiņš būs nokavēts, paredzēts ne vien iekasēt pilnu cenu par atļaujas pārformēšanu, bet policija vērtēs arī saukšanu pie administratīvās atbildības, jo tas nozīmēs, ka ieroča īpašnieks nebūs izpildījis likuma prasības.

14. septembris ir svarīgs datums arī to gāzes ieroču īpašniekiem, kas ražoti līdz 2020. gada 17. janvārim. 

Sākot no 14. septembra, gāzes ieroči tiks pielīdzināti B kategorijas pašaizsardzības šaujamierocim, kura glabāšanai un lietošanai nepieciešama VP izsniegta atļauja. 

Melkers norādīja, ka konstatēti ārkārtīgi daudz gadījumu, kad šādi ieroči, pārveidoti šaušanai ar kaujas munīciju, izmantoti dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā un sabiedriskās kārtības apdraudējumos. "Tika pieņemts konceptuāls lēmums – jā, tie var būt cilvēku īpašumā, bet tad viņam jāsaņem ieroču atļauja," norādīja Melkers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti