Dienas ziņas

Meklē iespēju saglabāt Zosnas muižu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Sigulda mīkstinās pirotehnikas lietošanas noteikumus

Sigulda mīkstina pirotehnikas lietošanas noteikumus

Zīdaiņu miegs tiek iztraucēts, suņi aizbēg no mājām, kaitējums videi – tie ir daži no iemesliem, kāpēc bijušas diskusijas un arī rīcība, ierobežojot pirotehnikas izmantošanu. Siguldas novada pašvaldība bija viena no pirmajām, kas ieviesa stingrus pirotehnikas lietošanas noteikumus, bet tagad plānots tos mīkstināt. 

Siguldas novada pašvaldība jau 2020. gadā nolēma liegt pirotehnikas lietošanu visa gada garumā, izņemot jaunā gada sagaidīšanu. 

Siguldas novada domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa (Nacionālā apvienība) pastāstīja, ka lēmums sākotnēji pieņemts pēc iedzīvotāju sūdzībām: "Negaidītai uguņošanai ir mērķa auditorijas, kas no tās cieš – ir mazi bērni, kas mostas, suņi, kas aizmūk, vecāki cilvēki un putni, visbeidzot ietekme uz vidi – tie bija visi punkti, kāpēc iedzīvotāji vērsās pie mums izvērtēt šādu iespēju."

Tagad pieņemts lēmums mīkstināt noteikumus, ļaujot lietot ļoti zemas bīstamības un zema trokšņa līmeņa uguņošanas ierīces.

"Līdzšinējie noteikumi bija spēkā pirms administratīvās reformas līdzšinējā Siguldas novadā. Pēc reformas noteikumi bija jāatjauno, aktualizējot visai teritorijai," norādīja Sausiņa.

Noteikumi gan vēl būs jāsaskaņo domē, taču vietvaras vadītāja saka, ka tajos tiks precizēts, kāda uguņošana tiks ļauta. 

"Mēs vēlamies ierobežot ar jauno redakciju nevis mazos vulkāniņus vai brīnumsvecītes, bet tās uguņošanas ierīces, kuras ar sprādziena troksni un ar ugunīm iet gaisā," skaidroja Sausiņa.

Pašvaldībai aptaujājot Ukrainas bēgļus, izrādījās, ka viņus gadu mijas salūts nebiedē. Viņiem svarīgi ir zināt laikus, kad salūts būs.

Siguldas iedzīvotāju viedokļi par salūta izmantošanu ir dažādi.

Toms: "Uzskatu, ka pirotehniku nevajadzētu aizliegt tāpēc, ka tas vienkārši ir skaisti. Tas, ka daži cilvēki neuzmanīgi rīkojas, loģiski, ka tādiem cilvēkiem nevajadzētu būt pieejai pie pirotehnikas. Lielākā daļa, kas ievēro, var. Iedomājies, cik skaisti, ka Siguldā būs Ziemassvētki un Jaungads, visi skaisti skatās uz pirotehnikas pasākumu, kas notiek debesīs."

Aija: "Man ir mazs bērns, kuru šīs skaņas biedē, nemaz nerunājot par dzīvniekiem, cik suņi aizbēg no mājām. Man liekas, ka tur ir viennozīmīgi, tur vispār neviens nevarētu teikt par. Esmu tikai pret."

Katrīna "Pirotehniku vajadzētu aizliegt parastajiem cilvēkiem, tas varētu būt bīstami, ja nezini, ko darīt. Man patīk pirotehnika valsts svētkos. Patiesībā sajūtas ir maisītas."

2022. gadā jaunā gada sagaidīšanas salūtu atteicās rīkot vairums pašvaldību, respektējot Ukrainas bēgļus. Taču jau pirms tam sākās diskusijas sabiedrībā, norādot, ka salūts rada būtisku kaitējumu videi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti