Zemkopības ministrs Šmits saņēmis pielaidi valsts noslēpumam

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) piešķīris zemkopības ministram Didzim Šmitam ("Apvienotais saraksts") pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, LTV informēja ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Kristīne Liepa.

Šmits bija vienīgais Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrās valdības loceklis, kurš līdz šim aizvien nebija saņēmis pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Komentēt šo jautājumu Šmits iepriekš atteicies.

Izvērtējumu par pieteikumiem saņemt atļauju darbam ar valsts noslēpumu izvērtē SAB. 5. jūlijs ir termiņš, kad oficiāli jābūt zināmam, vai SAB izsniedz speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu.

SAB lēmumu publiski nepaziņo, bet gan to dara zināmu personai, kura iesniegusi pieprasījumu pēc pielaides.

Ministrs trešdien Latvijas Radio apstiprinājis, ka saņēmis no Valsts kancelejas ziņu par pielaides piešķiršanu. Pašlaik Šmits atrodas komandējumā Ukrainā.

Par iespējamiem iemesliem, kāpēc pielaides piešķiršana vērtēta tik ilgi, Latvijas Radio atturējās izteikties Šmita pārstāvētās Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars, kurš gan pauda sašutumu par ilgo procesu: "Es nekomentēšu tieši konkrēti par Šmita kungu. Es varu paust citā kontekstā savu personīgo viedokli.

Pie tik augstas prioritātes valdības loceklim [lēmums par pielaidi] jāvelk līdz pēdējai dienai – es to nesaprotu.

Mēs dzīvojam 2023. gadā, kad mums ir digitālās ierīces. Mums nav pasta baloži, kas sūta informāciju, apmainās. Mums apmaiņa notiek zibenīgi. Tik ilgi jāvelk, un vienlaikus arī opozīcija, protams, steidz izmantot, pieprasa ministra demisiju, lai gan vēl nekādi termiņi nav iestājušies. Un es esmu pārliecināts, ka viss būs kārtībā."

Latvijas Zaļās partijas vadītājs Edgars Tavars
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

Tikmēr opozīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) parlamentā ir iesniegusi Šmita demisijas pieprasīšanu, to pamatojot ar nespēju ierobežot nekontrolēto pārtikas cenu pieaugumu. Ar ZZS pārstāvjiem par iespējamu iesaisti valdībā runā premjers Krišjānis Kariņš no "Jaunās Vienotības", un šīs sarunas šādi pieprasījumi neietekmējot.

"Es neredzu šobrīd pamatojumu, kāpēc man šāda demisija būtu jāatbalsta. Es, kā varētu teikt, ar mieru un ar smaidu daudz ko uztveru. Galvenais, par ko es cenšos ar visiem runāt, ir par darāmajiem darbiem, kas mums valstij jādara, jādara ātrāk un veiklāk, un gudrāk, lai mēs sasniegtu mūsu kopējo mērķi – ekonomikas transformāciju," sacīja Kariņš.

Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”)
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

KONTEKSTS: 

Divarpus mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām 14. Saeima 2022. gada 14. decembrī balsojumā izteikusi uzticību jaunajai trīs politisko spēku – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības – veidotajai valdībai, ko vadīs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Amatpersonu tiesības saņemt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu vērtē SAB.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti