Rīta Panorāma

Sveicam aktieri Uldi Dumpi 80 gadu jubilejā!

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktori Zaigu Pūci

Sabiedrības integrācijas fonds: Visiem iebraucējiem būtu jāmācās latviešu valoda

Viens no integrācijas pamatiem ir valodas zināšanas, tāpēc ir svarīgi, ka valsts sniedz iespēju apgūt valodu. Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) ieskatā visiem cilvēkiem, kas iebrauc Latvijā un konkrētu laiku dzīvo šeit, būtu jāmācās latviešu valoda. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Viņa norādīja, ka iebraucēju skaits Latvijā strauji pieaug. "Pēdējos gados tie ir bijuši 40 000. Tas ir pietiekami liels skaits. Mēs kā Latvijas iedzīvotāji būtu ieinteresēti, lai visi šie cilvēki varētu valodu apgūt un to lietot," pauda Pūce.

SIF uzskata, ka valodas apguve ir viens no integrācijas pamatakmeņiem, tādēļ, lai saglabātu latviešu valodu, ir būtiski no valsts puses sniegt iespēju šo valodu apgūt. 

"Mēs, varētu teikt, stāvam uz vietas. Igaunijā ir izveidota sistēma visiem iebraucējiem, kā viņi apgūst valodu. Mūsu gadījumā šis piedāvājums ir ļoti sporādisks. Mums ir Eiropas Savienības fondu projekti, kas iesākas un beidzas, ir pašvaldības, kas vēlas nodrošināt valodas apguvi, bet ir pašvaldības, kuras to nedara. Cilvēki vairāk uz tādu pašiniciatīvu šo valodu apgūst," sacīja Pūce. 

Tādēļ SIF esot sagatavojis priekšlikumu saistībā ar to, ka visi cilvēki, kas iebrauc Latvijā, apgūtu latviešu valodu.

"Ņemot vērā, ka ir budžeta veidošanas process, diemžēl prioritārajos pasākumos joprojām tas [valodas apguve] neparādās, kaut arī SIF ir ceturto gadu sniedzis priekšlikumu par to, ka tas būtu nepieciešams. Vēl ceru, ka Saeimā šī diskusija pacelsies no jauna. SIF ir sagatavojis priekšlikumu – mūsu ieskatā, visiem cilvēkiem, kas iebrauc Latvijā un konkrētu laiku dzīvo šeit, būtu jāmācās latviešu valoda. Tādā veidā daudz labāk varētu kontrolēt gan to, kādā kvalitātē šie kursi tiek nodrošināti, gan varētu kultūrorientāciju integrēt kursu saturā," atzīmēja Pūce.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti