Panorāma

Matemātikas augstākā līmeņa eksāmens – nesamērīgi grūts?

Panorāma

Moldovā – cīņa par drošību, prātiem un sirdīm

Rīgas dobēs – Patmalnieces glezna un Dziesmu svētku noskaņa

Rīgas dobēs Patmalnieces glezna un dziesmu svētku noskaņa

Dižā suitu sakta. Rīgas brunči. Tik dažādi nosaukumi doti galvaspilsētas dārzos un parkos izveidotajām puķu dobēm. Šovasar ainavu arhitekti un dārznieki savu darbu velta dziesmu un deju svētku 150. gadskārtai. Tautiski ziedu raksti mijas ar sarkani balti sarkano tematiku. Un pirmo reizi kādā no parkiem ir uzziedējusi arī glezna.  

Var tikai apskaust putnus, kuri lido virs Kronvalda parka Rīgā. Viena no tā dobēm šogad ir glezna. Vārda tiešā nozīmē. Aicinājumam uzzīmēt dobi atsaucās māksliniece Elita Patmalniece. Un viena viņas glezna ziedēs visu vasaru.

"Tie mani zīmējumi ir tādi, ko viegli var gan bērni uzzīmēt, gan dobē iestādīt. Jo visi darbi man skaidrām krāsām, laukumiem, nav nekas abstrakts," atzina māksliniece Elita Patmalniece.

 "Ar ziediem nav viegli, bet skaisti! Vienmēr skaisti," piebilda māksliniece.

Taču lielākā daļa Rīgas parku dobju šogad ziedēs tautisko brunču, cimdu rakstu vai saktu krāsās. Tas ir Rīgas sveiciens dziesmu un deju svētku 150 gadu jubilejai.

"Būs interesanti iet un skatīties šīs dobes. Un atpazīt vai meklēt tos simbolus, rakstus. Es pati pētīju vecmāmiņas grāmatu ar senajiem rakstiem, kad veidojām dobju skices," atklāja uzņēmuma "Rīgas meži" ainavu arhitekte Ligita Tomiņa.

Viņa stāstīja, ka dobēs izmantoti 50 000 stādu, 200 dažādu šķirņu, dažas dobes ir viengadīgas, un tas nozīmē, ka pilsētas dārznieki tās stāda katru gadu no jauna.

Uzņēmuma "Rīgas meži" Rīdzenes iecirkņa vadītāja Ilze Pīrāga-Gremze piebilda, ka, viņasprāt, karalienes ir peonijas, tās jābrauc skatīties uz Ziemeļblāzmas parku, kur ir liela peoniju kolekcija, kas sāk jau ziedēt.

Pilnos ziedos dobes ziedēs jūlija beigās un augusta sākumā, taču jau tagad ikviens aicināts iet un meklēt cimdu rakstus, Lielvārdes jostu un spēka zīmes.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti