VID: Automašīnu tirdzniecības nozarē nodokļu ieņēmumi auguši par 9,7 miljoniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Par vairāk nekā 9,7 miljoniem eiro ir pieauguši kopbudžeta ieņēmumi automašīnu tirdzniecības nozarē, sasniedzot 119,6 miljonus eiro, tā liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati par šī gada deviņiem mēnešiem.

VID norāda, ka lielākais pieaugums vērojams tieši pievienotās vērtības nodokļa pozīcijā, kur sadarbībā ar nozares asociācijām ir izdevies ierobežot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) karuseļu shēmas. Tāpat rezultātus esot devušas stingrākas kontroles auto pirmreizējās reģistrācijas brīdī Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD), norāda VID.

“Sadarbojoties ar Auto asociāciju, Ceļu satiksmes un drošības direkciju, kā arī  Patērētāju tiesību aizsardzības centru dažādās kampaņās, sabiedrībā ir vairojusies izpratne par to, ka, reģistrējot no ārvalstīm ievestu auto, dokumentos norādītā maldinošā informācija ir uzskatāma par kriminālpārkāpumu. Šis respekts pret likumu ir mazinājis krāpnieku motivāciju pierunāt pircējus norādīt reģistrācijas dokumentos to, ka viņi paši ir veduši auto no ārvalstīm arī tad, kad viņi to nav darījuši. Tāpat panākumu atslēga ir arī intensīvas pārbaudes automašīnu tirdzniecības plačos,” pauda VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine, piebilstot, ka savu artavu ir devuši arī mediji, veidojot analītiskus sižetus par problēmām nozarē.

Savukārt Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs atzina, ka pusotra gada laikā, kopš VID intensīvāk pievērsies tirgus sakārtošanai, valsts savā budžetā ieguvusi vēl papildus 28 miljonus eiro. “Šis skaitlis lieliski parāda to, cik liela vērtība ir nozares uzņēmumu kvalitatīvai sadarbībai ar VID. Turklāt sadarbības lielākā vērtība nav tikai ieguvums valsts budžetam, bet arī godīgāka konkurence nozarē un lielāka drošība automašīnu pircējiem,” sacīja Kulbergs.

VID arī tuvākos mēnešus un visu nākamo gadu plāno veikt intensīvus kontroles pasākumus auto tirdzniecības vietās. Tāpat CSDD telpās tiek ierīkota īpaša vieta VID darbiniekiem, kas kontrolēs pirmreizējās reģistrācijas procesu. VID plāno likt lielāku uzsvaru arī uz starpvalstu sadarbību. Patlaban notiek sarunas ar Lietuvas kolēģiem par operatīvāku savstarpējās informācijas apmaiņu un kopīgām kontrolēm nākotnē.

KONTEKSTS:

Pērn Latvijā plašu diskusiju izraisīja VID centieni ierobežot PVN krāpniecību automašīnu tirdzniecības nozarē.

Pērn augustā VID nolēma apturēt SIA "Internet" un ar to saistītās populārās sludinājumu vietnes "ss.lv" darbību. Šāds lēmums tika pieņemts, jo uzņēmums attiecās sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem. VID uzskatīja, ka šajā portālā sludinājumus ievietoja arī nodokļu krāpnieki, īpaši auto tirdzniecības jomā. Drīz vien gan "ss.lv" domēna vārds tika nomainīts uz "ss.com". Augusta nogalē abas puses panāca izlīgumu.

Tāpat aizvadītajā gadā VID Finanšu policijas pārvalde apturēja organizētas personu grupas darbību, kas nodarbojās ar ekskluzīvu automašīnu un sadzīves tehnikas tirdzniecību. Izvairoties no PVN nomaksas, valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi vairāk nekā 2,8 miljonu eiro apmērā.

Savukārt 2016. gadā LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" atklāja vismaz divas “shēmas”, kā par lietoto auto nemaksā pievienotās vērtības nodokli (PVN) un arī dzīvē pārliecinājās, ka tirgoņi nekautrējas šādas shēmas piedāvāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti