Sadaļas Sadaļas

Uzņēmumu atbalstam Covid-19 krīzes laikā noteiks maksātnespējas pieteikšanas moratoriju

Ekonomikas ministrija (EM) piedāvā Covid-19 krīzē cietušo uzņēmumu atbalstam noteikt maksātnespējas pieteikšanas moratoriju un līdz 2021. gada 1. martam ierobežot kreditoru tiesības sniegt maksātnespējas pieteikumus, informēja EM.

Turpinot darbu pie atbalsta pasākumu izstrādes komersantiem ar mērķi palīdzēt saglabāt uzņēmējdarbību un pēc Covid-19 izplatības apturēšanas pēc iespējas ātrāk atjaunot to pilnvērtīgu darbību, EM panākusi vienošanos par maksātnespējas pieteikšanas moratorija noteikšanu līdz 2021. gada 1. martam. 

“Ievērojot ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī un ar to saistītos ierobežojumus, tostarp sociālās distancēšanās pasākumus, prognozējama ierobežota uzņēmumu saimnieciskā aktivitāte, kas neapšaubāmi radīs zināmus finansiālos sarežģījumus,” skaidroja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”). 

“Tādēļ valstij ir svarīgi paredzēt mehānismus, lai nodrošinātu finansiālo un tiesisko stabilitāti uzņēmējiem. Esmu gandarīts, ka partneri valdībā atbalstījuši mūsu iniciatīvu uz laiku ierobežot kreditoru tiesības iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, tādējādi saglabājot komersantiem iespēju pilnvērtīgāk turpināt savu saimniecisko darbību pat ierobežotas ekonomiskās situācijas ietvaros,” skaidrojot moratorija nozīmīgumu, uzsvēra Vitenbergs.

Ņemot vērā, ka maksātnespējas process ir kolektīvā procedūra, tai skaitā, lai nodrošinātu kreditoru interešu aizsardzību, īpaši uzsverams, ka paša parādnieka tiesību un pienākumu apjomu minētais ierobežojums neietekmē. Parādnieks saglabā tiesības iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu. Tāpat arī uz viņu pilnā mērā attiecināms pienākums iesniegt juridiskās personas maksātnespējas procesa pieteikumu, ja pastāv Maksātnespējas likumā noteiktās pazīmes. 

EM šobrīd par šo priekšlikumu gatavo likumprojektu, kuru jau tuvākajā laikā plānots iesniegt izskatīšanai valdībā un Saeimā.

KONTEKSTS:

Covid-19 radītās ekonomiskās krīzes seku mazināšanai ieviesīs dīkstāves pabalstus līdz 1000 eiro, kā arī subsidēs Covid-19 krīzē cietušo uzņēmumu darbinieku algas līdz 500 eiro. Šādu lēmumu atbalstījis Ministru kabinets.

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Jau pavasarī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, Finanšu nozares asociācija apstiprināja kredītsaistību labvēlības moratoriju. Tam pieteicās vairākas bankas. 

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt