Ukrainas parlaments atļauj lauksaimniecības zemes tirdzniecību

Ukrainas parlaments apstiprinājis likumu par zemes reformu, kas paredz atļaut tirdzniecību arī ar lauksaimniecības zemi. Tomēr šiem darījumiem pagaidām noteikti stingri ierobežojumi.  

“Zemes tirgus no 1. jūlija tiks atvērts tikai privātpersonām - Ukrainas pilsoņiem. Viņi varēs brīvi pirkt vai pārdot savas zemes daļas ar kopējo platību līdz 100 hektāriem. Pēc Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ieteikuma mēs esam izslēguši iespēju pārdot valsts un pašvaldību zemi. Tas attiecas tikai uz tām zemēm, kuras cilvēki jau ir ieguvuši, un tagad viņi var brīvi izmantot,” stāstīja partijas "Tautas kalps" pārstāvis Dāvids Arakamija.

Likums paredz, ka minētie ierobežojumi būs spēkā trīs gadus, un no 2024. gada zemi varēs pirkt arī juridiskas personas, tai skaitā uzņēmumi. Līdz 10 tūkstošiem hektāru tiks palielināts pārdodamās un uzpērkamās zemes limits. Turpmākos desmit gadus lauksaimniecības zemes gabalu pārdošanas cena arī nedrīkstēs būt zemāka par to kadastrālo vērtību, savukārt jautājumu par zemes iespējamo pārdošanu ārzemniekiem iespējams atrisināt tautas nobalsošanā.

Tikmēr ekonomisti norāda, ka šis jautājums ir ļoti jūtīgs, un likumu izdevās apstiprināt arī ārējā spiediena ietekmē. Tas bija viens no priekšnoteikumiem, lai valsts saņemtu kārtējo aizdevuma daļu no Starptautiskā Valūtas fonda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti