«Rīgas namu pārvaldnieks» vēl nav noslēdzis līguma ar «Tīrīgu»

Pašvaldības uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks”, kas pilsētā apsaimnieko 170 tūkstošus īpašumu, joprojām nav noslēdzis līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”.

RNP pārstāvis Krists Leiškalns par līgumu ar "Tīrīga"Sintija Ambote

  “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, kādēļ sarunas par līguma slēgšanu ievilkušās: “”Rīgas namu pārvaldnieks” šobrīd uzskata, ka virkne standarta sadarbības līguma nosacījumu nav optimāli “Rīgas namu pārvaldnieka” klientiem. Līdz ar to šobrīd tiek diskutēts par maksimāli izdevīgiem nosacījumiem šajā apsaimniekošanas līgumā.”

  Viņš gan neatklāja konkrētus jautājumus, par kuriem tiek diskutēts, vien norādīja, ka vēlas elastīgākus nosacījumus klientiem.

  Ar visiem pilsētas dzīvokļu un ēku īpašniekiem vai apsaimniekotājiem līgumu pārslēgšana uzņēmumam „Tīrīga” jāveic līdz 15. septembrim. Taču arvien nav zināms arī Konkurences padomes pārkāpuma lietas pret Rīgas domi un "Getliņi EKO" lēmums. Proti, pastāv iespēja, ka varētu noteikt pagaidu noregulējumu par līguma pārslēgšanas iesaldēšanu.

  ''Tīrīga'' vadītājs Guntars Levics par līgumu slēgšanuSintija Ambote

   Kopējo ar iedzīvotājiem noslēgto līgumu skaitu atkritumu apsaimniekotājs patlaban atsākās nosaukt. “Nu jau absolūti lielākā daļa no lielajiem namu apsaimniekotājiem līgumus ir parakstījuši, lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību,” sacīja ''Tīrīga'' vadītājs Guntars Levics.

   KONTEKSTS:

   Līdz šim rīdzinieku atkritumus apsaimniekoja četras dažādas kompānijas par dažādiem tarifiem. Rīgas dome lēmusi uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai “Tīrīga”. Taču konstatēts, ka jaunais piedāvājums ir vismaz par 40% dārgāks. Uzņēmējs skaidro, ka jaunas mašīnas un šķirošanas vietas prasa milzīgus ieguldījumus.

   Konkurences padome (KP) līdz šim vairākkārt ir norādījusi, ka tik lielā tirgū kā Rīga monopols uz 20 gadiem var lielā mērā iznīcināt konkurenci, tādējādi cenu politiku diktēs viens uzņēmējs. Tāpēc jūlijā KP ierosināja pārkāpuma lietu par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un vēlas iesaldēt līguma pārslēgšanas procesu ar pagaidu noregulējumu. Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija secināja, ka Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem.

   Rīgas dome iepriekš norādīja, ka rīdziniekiem līgumi par atkritumu apsaimniekošanu jāpārslēdz līdz šā gada 15. septembrim. Taču vairāku Rīgas apkaimju iedzīvotāji, būdami nemierā ar pakalpojuma sadārdzinājumu un radīto monopola situāciju, neslēdz līgumus ar "Tīrīga".

    

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Ekonomika
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti