Rīgas dome līdzfinansēs dzīvojamo māju atjaunošanu un energoefektivitāti

Piektdien, 29. maijā, Rīgas pašvaldības pagaidu administrācijas sēdē tika apstiprināti jauni saistošie noteikumi, kas paredz pašvaldības palīdzību bīstamības novēršanai un energoefektivitātes uzlabošanai Rīgas dzīvojamās mājās, informēja Rīgas dome.

Maksimālais pašvaldības līdzfinansējuma apjoms ir noteikts 50% apmērā no projekta attiecināmo izmaksu kopsummas, turklāt bīstamības novēršanas būvdarbiem ne vairāk kā 30 000 eiro un līdz 5000 eiro attiecīgā būvprojekta izstrādei.

Savukārt energoefektivitātes projektiem līdzfinansējums būs ne vairāk kā 50 000 eiro būvdarbu veikšanai un līdz 1000 eiro būvprojekta izstrādei.

Pašvaldības atbalsta programma būs noderīga arī tiem īpašniekiem, kuriem nav iespējas uzreiz finansēt visus nepieciešamos atjaunošanas darbus, tādējādi darbus būs iespējams realizēt pakāpeniski.

Sniedzot paredzēto atbalstu, pašvaldībai būs iespēja veicināt dzīvojamā fonda pakāpenisku atjaunošanu, tādējādi uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un sniedzot pienesumu klimata pārmaiņu veicinošu faktoru mazināšanā, kā arī energoresursu taupīšanā.

Programmas administrēšanu nodrošinās Rīgas domes Īpašuma departaments, savukārt lēmumus tās ietvaros pieņems Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija.

Saistošie noteikumi vēl ir jāapstiprina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Konkursu, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu dzīvojamo māju atjaunošanai, plānots izsludināt šī gada rudenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt